Остани здрав! 20% попуст на aлерго тест во Genea Lab во вредност од 2250 ден. по цена од 1800 ден.

Цена

1800 ден.

Вредност

2250 ден.

Попуст

20%

Заштеда

450 ден.

Преостанато време

Купени: 12

 • Ул. Наум Наумовски Борче бр.29/1-1, Скопје

  Одведи ме таму

  (02) 3220505; 078262220

  info@genea.mk

Добивате

Алерго тест со примерок од крв со 30 алергени по избор:

 • педијатриски панел
 • нутритивен
 • респираторен

* Се испитува еден од наведените типови по избор на корисникот

* Повеќе за тестовите прочитајте во делот ОПИС

Услови

 • Купонот може да се искористи од 18.05.2021 до 31.10.2021
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Се испитува еден од наведените типови по избор на корисникот
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок, средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Опис

Инхалаторен: panel 30 resp A (30 алергени)

 • dermatophagoides pteronyssinus
 • dermatophagoides farinae
 • Аcarus siro ( житна грина)
 • бубашбваба
 • евла
 • бреза
 • леска
 • багрем
 • бука
 • маслинка ( полен)
 • врба
 • топола( полен )
 • мешани треви
 • рж ( полен)
 • пелин
 • коприва
 • амброзија
 • амброзија кратка
 • златошипка
 • мачка
 • коњ
 • куче
 • морско прасе
 • крава
 • зајак
 • латекс
 • penicillium aspergilus
 • cladosporium herbarum
 • alternaria alternata
 • ccd мешавина

Нутритивен: Panel 30 FOOD A (30 алергени)

 • лешници
 • кикирики
 • пченкарно брашно
 • бадеми
 • сусам
 • сончоглед ( семки)
 • тиква ( семки)
 • соини зрна
 • млеко
 • казеин
 • белка од јајце
 • жолчка од јајце
 • компир
 • целер
 • морков
 • домат
 • морска риба микс
 • школки микс
 • авокадо
 • смоква
 • киви
 • јаболлко
 • портокал
 • банана
 • камилица
 • пченично брашно
 • ржано брашно
 • ccd1 bromelain
 • ccd2 рен пероксидаза
 • ccd3 аскорбат оксидаза

Педијатриски: Panel 30 PEDI A (30 алергени)

 • dermatophagoides pteronyssinus
 • dermatophagoides farinae
 • полен ( бреза, евла, леска)
 • мешани треви
 • амброзија
 • пелин
 • мачка
 • куче
 • alternaria alternata
 • латекс
 • алфа лакто албумин
 • бета лакто глобулин
 • казеин
 • лактоферин
 • млеко
 • белка од јајце
 • жолчка од јајце
 • лешници
 • кикирики
 • пилешко месо
 • морска риба микс
 • школки микс
 • банана
 • соини зрна
 • морков
 • пченично брашно
 • ржано брашно
 • овесно брашно
 • камилица
 • ccd мешавина

За компанијата

Ние сме лабораторија која претставува линк меѓу лабораториските податоци и дијагнозата. Обезбедувајќи лабораториски тестови, здравствени услуги и интерпретација на резултати за пациентите и докторите, се стремиме кон унапредување на грижата за здравјето на пациентите. Основани во 2015 година како дел од поликлиника, паралелно се развивавме со потребите на пациентите од една страна и развојот на медицината и потребите на докторите од друга страна. Се прилагодуваме на индустријата што се развива и постојано инвестираме во ресурси, што ќе му користат на целокупниот здравствен систем. Фокусирани сме на потребите на утрешниот ден – оној што го градат специјалистите по медицинска биохемија, за лекарите и за пациентите.

Genea Lab e дијагностичка лабораторија која што изработува хематолошки, биохемиски и имунолошки анализи.
Дијагностичката биохемиска лабораторија водена од специјалист по медицинска биохемија изработува голем број на хематолошки, биохемиски и имунолошки анализи во кои спаѓаат крвна слика, електролитен статус, метаболизам на железо, хормони, тумор маркери и уште многу други. Во истата се спроведува надворешна контрола на резултатите, како дел од програмата PREVECAL. Анализите кои не се работат во нашата лабораторија и држава се праќаат во соработничка лабораторија во Германија.

Молекуларна лабораторија: со real-time PCR метода
Молекуларната лабораторија е опремена со најсовремената опрема за изработка на генетски, вирусни и бактериски анализи со real-time PCR метода. На молекуларно ниво може да се одреди присуство/отсуство на одреден патоген, како и мутации во одредени гени.

Genea Lab е исто така застапник на светски позната германска генетска лабораторија CENTOGENE во која се изработуваат генетски тестови. Тука се трансформираат клиничките и генетските податоци во медицински решенија за пациентите и фармацевтските партнери.

Во лабораторијата се тестираат повеќе категории на болести:

 • Кардиоваскуларни
 • Ендокринологија
 • Метаболни нарушувања
 • Офталмологија
 • Дерматологија
 • Хематологија
 • Нефрологија
 • Коскени нарушувања
 • Дисморфологија
 • Хепатологија
 • Неврологија
 • Пнеумологија
 • Уво, нос и грло
 • Имунологија
 • Онкологија
 • Репродуктивни
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.