Остани здрав! 38% попуст на очен оптометриски преглед + детекција на катаракта + мерење на очен притисок од Оптика Елени во вредност од 400 по цена од 250 ден.

Цена

250 ден.

Вредност

400 ден.

Попуст

38%

Заштеда

150 ден.

Преостанато време

Купени: 58

 • ГТЦ 1 кат (позади Југотон/ позади Euroasia)

  Одведи ме таму

  02 3115 534 , 071 355 696

  optikaeleni@yahoo.com

Добивате

Очен оптометриски преглед кој опфаќа:

 • одредување на диоптрија (далечина и близина)
 • мерење на очен притисок
 • детекција на катаракта 

Со извршен оптометриски преглед добивате попуст:

 • 30% на диоптерски рамки 
 • 20% на диоптерски леќи (стакла)

*Оптиката нема да работи од 26.07-08.08.2021 поради колективен одмор. 

Услови

 • Купонот може да се искористи од 11.05.2021 до 31.10.2021
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација на термин на тел: 02 3115 534 или 071 355 696, поради почитување на протоколите за заштита од Covid 19
 • Прегледите се вршат од 10 до 17 часот
 • *Оптиката нема да работи од 26.07-08.08.2021 поради колективен одмор
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок, средствата за истиот не може да бидат рефундирани

За компанијата

Оптика Елени е основана далечната 1998 и е лоцирана во Скопје во ГТЦ на 1ви кат. На пазарот сме препознатливи по широкиот асортиман на контактни леќи од брендовите ( Alcon, Bausch & Lomb, Soflex), козметички контактни леќи (Feshlook, Air Colors, Soflens Colors), GP-леќи како и раствори за нивно одржување. Во “Оптика Елени ”секогаш можете да ги најдете вашите диоптерски контактни леќи и да добиете обука за истите.

Исто така оптиката располага со диоптерски рамки – нови модели  од брендовите Vogue, Guess, Gant, Arnette, Harley Davison, Just Cavalli, Armani Exchange, Timberland, Max&Co…Од  очила за сонце располагаме со нови модели од  брендовите RayBan, Vogue, Guess, Gant, Avanglion, Skechers, Polar Glare…

Во 2017 “Оптика Елени” се прошири со уште една подружница “Оптика Марнис” во која може да извршите оптометриски преглед на новиот ауторефрактокератометар – HUVITZ, да извршите детекција на катаракта и воедно може да измерите и очен притисок со Air Puff технологија на HUVITZ апарат.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.