Early Bird Tickets! Биди дел од супер кул настанот Осветли го Скопје (дел од кампањата Мрдни со прст)! Купон за учество на ноќно качување до Милениумскиот Крст на 09.06.2017 по цена од 250 ден. во организација на Мој тренер

РАСПРОДАДЕНО

Early Bird Tickets! Биди дел од супер кул настанот Осветли го Скопје (дел од кампањата Мрдни со прст)! Купон за учество на ноќно качување до Милениумскиот Крст на 09.06.2017 по цена од 250 ден. во организација на Мој тренер

Цена

250 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Купени : 217

 • Ул. Лермонтова 3/6 Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • 02/3299444; 02/3232145

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 17:00

Добивате

Карта за учество на настанот Осветли го Скопје - ноќно качување до Милениумскиот Крст во Скопје 09.06.2017

Пакетот вклучува:

 • Официјална маица ОСВЕТЛИ ГО СКОПЈЕ
 • Подароци/производи/ваучери од спонзорите
 • Музичка забава на врвот на Водно
 • Бесплатно враќање со жичара до Средно Водно
 • Кеса за собирање отпад со која секој може да се вклучи во кампањата за почисто Водно

*Повеќе информации за настанот ќе најдете ТУКА


Услови

 • Купонот може да се искористи од 30.05.2017 до 09.06.2017
 • По купување на купонот, задолжително е да се пријавите за учество на следниот ЛИНК 
 • Понудата важи за едно лице
 • Подигнувањето на пакетите е секој работен ден во населбите Аеродром, Кисела Вода и Карпош 1 и Центар.
 • Локации на кои ќе се подигнуваат пакетите ќе бидат дополнително објавени на веб страната www.mojtrener.mk
 • Секој учесник ќе добие апликација и со пополнување ќе добие повратен маил одговор кога може да го подигне својот пакет
 • Доколку не се пријавите за учество до 09.06.2017, средствата за купонот не можат да бидат рефундирани!

Опис

НОЌНО КАЧУВАЊЕ ДО МИЛЕНИУМСКИ КРСТ И МРДАЊЕ СО ПРСТ ЗА ЧИСТО ВОДНО

Што е Осветли го Скопје?

Вечерна прошетка на полна месечина, рекреативен настан со добра цел кој ќе го разбуди вашиот адреналин. Авантура која Ви нуди многу незаборавни моментии, забава и дружење.

Патеката по која ќе пешачиме е долга приближно 5 км и се пешачи околу 1:30 до 2:00 часа.
Скопје е еден од ретките градови во светот што може да се пофали дека се наоѓа веднаш до прекрасна планина. Секој наш сограѓанин барем еднаш го посетил Водно а некои и по неколку пати во годината. Водно е нашто катче за рекреација ви зима, во лето, преку ден или дури и преку ноќ. Ние, Ве потикнуваме и каниме на несекојдневно ноќно искачување, искуство за кое ќе зборувате месеци и години потоа.

На ден 09.06.2017 во Петок!

Програма:

Стартно и собирно место: пред “Оу. Кочо Рацин” во 19:45 часот. Во зависност од физичката спремност, ќе се тргнува во временски интервали од по 15 мин. (на истото место ќе се вратиме околу полноќ)
Доколку има заинтересирани кои сакаат да тргнат од средно Водно, нека бидат Кај фонтаната во 20:15 часот.

Ќе има 1 официјална пауза: На Средно Водно (5 до 10 минути)

На врв, ќе се дружиме со музичка програма, ДЏ, а за симнување може да се користи жичарата. 
Како дел од кампањата Мрдни со Прст ве покануваме за време на искачувањето и за време на музичкиот програм да собереме отпад и со тоа да придонесеме за почиста планина. Соодветни материјали и кеси ќе бидат обезбедени од организаторот.

Секој учесник добива:

 • официјална маица ОСВЕТЛИ ГО СКОПЈЕ
 • подароци/производи/ваучери од спонзорите
 • музичка забава на врвот на Водно
 • бесплатно враќање со жичара до Средно Водно

Подигнувањето на пакетите ќе биде секој работен ден локации кои дополнително ќе бидат објавени и тоа во населбите Аеродром, Кисела Вода и Карпош 1 и Центар. Секој учесник ќе добие апликација и со пополнување ќе добие повратен маил одговор кога може да го подигне својот пакет.
Цената за учество зависи од денот на уплата без оглед на датумот на пополнување на апликацијата.

Секој учесник, се вклучува во кампањата за почисто Водно, акција со која докажуваме дека дури и додека се качуваме на планина и се рекреираме не забораваме дека НИЕ мрдаме со прст за почисто Водно а со тоа да испратиме порака до другите рекреативци да се грижат за Водно, и во своите активности да вклучат општествено и социјално одговорни акции.

Задолжителна опрема:

 • Соодветни чевли за пешачење
 • Фенерче
 • Резервна маица
 • 0.5/1.5 литри вода
 • Овошје, и храна по избор
 • Ранец
 • Фотоапарат
 • Пари за чај

НАПОМЕНА: Доколку се пријави некој со послаби кондициони способности, му препорачуваме да се искачи само до средно водно.

Иако екипи на Црвен Крст и Прва помош ќе бидат присутни, секој учесник  учествува на своја одговоост.

Организирано од:

 • ОСВЕТЛИ ГО СКОПЈЕ #vodnonight
 • www.mojtrener.mk
 • ЗНМФТ Макфолк
 • Во соработка со: Grouper, Прв до врв и други невладини организации
 • Поддржано од Национален младински совет на Македонија
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ