41% попуст на овлажнувач за воздух во вредност од 390 ден. по цена од 240 ден.

Цена: 240 ден.

41% попуст на овлажнувач за воздух во вредност од 390 ден. по цена од 240 ден.

Вредност

390 ден.

Попуст

41%

Заштеда

160 ден.

Преостанато време

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Купени: 180

Можност за достава
 • ул. Лермонтова 3/6 Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 17:00

Добивате

Овлажнувач за воздух


Услови

 • Купонот може да се искористи од 07.10.2016 до 31.03.2017
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Производот можете да го подигнете од канцелариите на Grouper.mk (ул. Лермонтова 3/6, до Италијанска амбасада, од понеделник до петок од 09:00 до 17:00 часот, тел. 02/32 32 145)
 • Доколку сакате производот да ви се достави испратете e-mail на dostava@grouper.mk со следниве податоци: купон код и пин код, име и презиме, адреса и телефонски број или едноставно пополнете ја формата за достава ТУКА!
 • Доставата не е вклучена во цената (истата е на трошок на примачот) и се плаќа при прием на пратката.

Опис

Овлажнувачот за воздух е наменет за употреба во сите простории кои под дејство на радијаторите или други грејни тела за загревање доаѓа до сушење на воздухот.

Сушењето на воздухот предизвикува сушење на слузокожата на носот и грлото,разни инфекции на грлото и дишните патишта. Сувиот воздух е посебно штетен за мали бебиња и деца на помала возраст каде што предизвикува кашлица.

Пожелен е да се употребува во сите работни простории,а посебно во просториите каде што престојуваат пушачи и просториите за спиење. Наменет е за директна монтажа на алуминиумските радијаторите,а со додаток на закачалки може да се монтира на конвертори.

Долниот дел (резерварот) за вода собира 0.5 литри вода. Под дејство на дифузија водата преку филцот се искачува, под дејство на топлината од радијаторот доаѓа до испарување. Во зависност од топлината на грејното тело зависи и количината на испарена течност.

Повеќе информации за начинот на функционирање на следниот линк: видео

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ