Онлајн часови и припрема за полагање на меѓународно признатиот IELTS на 67% попуст! OXFORD IELTS онлајн курс во вредност од 2046 ден. (33 еур) по цена од 682 ден. (11 еур)

РАСПРОДАДЕНО

Онлајн часови и припрема за полагање на меѓународно признатиот IELTS на 67% попуст! OXFORD IELTS онлајн курс во вредност од 2046 ден. (33 еур) по цена од 682 ден. (11 еур)

Цена

682 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

2,046 ден.

Попуст

67%

Заштеда

1,364 ден.

Добивате

Онлајн часови и припрема за полагање на меѓународно признатиот IELTS

 • Развиен од експерти од Oxford IELTS, 45 дневниот курс покрива читање, пишување, слушање и говорење со што ќе ве осигура дека сте спремни за вашиот испит. 
 • Одличен за секој кој сака да го полага IELTS испитот или за оној кој сака да работи во странство, а англискиот не му е мајчин јазик. 
 • Курсот е лесен за ракување и е целосно онлајн, со видео плеер кој ќе ви овозможи да учите со брзина по ваша желба. Покрај тоа ќе имате онлајн поддршка во текот на целиот курс.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 15.12.2018 до 31.01.2019
 • Курсот се изведува online на англиски јазик.
 • Купонот се однесува на Оxford IELTS online курсот!
 • Онлајн курсот може да го започнете кога сакате и во рок од 45 дена да го завршите
 • Целиот курс трае 45 дена, а секој може да си учи според своите потреби и брзина
 • За сите прашања можете да се обратите на info@ielts.express
 • Курсот не вклучува полагање на IELTS тестот
 • Потребно е да имате основно познавање на англиски јазик за да го следите курсот
 • Упатство на искористување на ваучерот: Одете на следниот ЛИНК и кликнете на “Redeem Now”. Потоа ќе Ве пренасочи на страна за регистрација каде треба да ги пополните полињата со податоци. Во полето "Enter Voucher Code" внесете го горниот код од купонот и комплетирајте ја регистрацијата.

Опис

Со овој купон искористете ја можност за подготовка за полагање на IELTS од онаму каде што вие сакате и кога вие сакате. Можете да учите со брзина според вашите потреби и желби а во текот на целиот курс ќе добиете и поддршка од експерти. 

Напредната технологија овозможува високо ефективни методи на учење

Oxford IELTS Online користи онлајн видео и содржински приказ за да го испорача курсот на еден неверојатно лесен начин на за користење и восприемање од страна на корисникот. Во секоја единица од курсот ќе пронајдете видео, текст, материјали за download и многубројни активности создадени за да се провери дека она што сте го научиле ве носи на повисоко скалило од вашата IELTS табела.

Можете онлајн да ги прегледувате материјалите од Oxford IELTS и да учите во вашиот дом или онаму каде што ви одговара вам без ограничување на времето. Исто така можете да се враќате низ поглавјата и да го резимирате веќе наученото се додека ви е тоа потребно.

Овој начин на учење ви дава целосна слобода да учите во околината и на начинот кои најмногу ви одговараат вам како поединци. Нашиот систем на податоци е неверојатно лесен за употреба, а за сите на кои им е потребно имаме и оддел за поддршка на корисници кој е постојано достапен со цел да ви помогнеме околу сите прашања кои ги имате.

Јасни, добро структурирани поглавја

Oxford IELTS се состои од 6 поглавја со презентација и материјали за вежбање кои ќе ве подготват за полагање на вашиот IELTS испит. Во првото поглавје ќе научите што значи самиот IELTS курс. Потоа, има 4 поглавја кои се базираат на соодветните вештини како што се читање, пишување, слушање и говорење. Секое од овие поглавја содржи:

• Преглед на она што се бара во специфичниот дел од испитот

• Специфични стратегии кои ви се потребни за да освоите висок резултат

• Пример тестови за секоја од вештините – совршена можност за да го проверите и утврдите она што сте го научиле.

Во крајното поглавје од Oxford IELTS ќе добиете дополнителни совети за како најквалитетно и ефективно да го искористите времето од вашето учење па се до полагањето на испитот.

Фатете го бранот на успехот

Посетете ја нашата ‘Beyond IELTS’ секција за понатамошни информации и можности со цел да научите како да го извадите најдоброто од себе со цел да постигнете висок IELTS успех и како најдобро да го примените вашето знаење.

Поглавја

Поглавје 1: Запознавање

 • 1.1 Запознавање начинот на функција на системот
 • 1.2 Запознавање со IELTS

Поглавје 2: Читање

 • 2.1 Академски преглед на читање
 • 2.2 Општ преглед на читање
 • 2.3 Стратегии на читање
 • 2.4 Академски тест за читање
 • 2.5 Општ тест за читање

Поглавје 3: Пишување

 • 3.1 Академски преглед на пишување
 • 3.2 Општ преглед на пишување
 • 3.3 Стратегии на пишување
 • 3.4 Академски тест за пишување
 • 3.5 Општ тест за пишување

Поглавје 4: Слушање

 • 4.1 Преглед на темата слушање
 • 4.2 Стратегии на слушање
 • 4.3 Пример тестови за слушање

Поглавје 5: Говорење

 • 5.1 Преглед на темата говорење
 • 5.2 Стратегии на говорење
 • 5.3 Пример тестови за говорење

Поглавје 6: Понатамошни студии

 • 6.1 Совети за учење

Повеќе информации за курсот ќе најдете ТУКА

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ