7 ја следат оваа компанија


Ozone Gold – Anti-cellulite ozone gel Озониран гел против целулит – 50ml

1620 ден.

Опис

Карактеристики:

Целулитот се јавува како резултат на оксигенацијата, предизвикана од стеснување на крвните садови, зголемување на содржината на масни клетки, со локално зголемување на тежината и забавување на дренажата на лимфите. Гелот од озон реагира на маслените синџири преку бета-оксидација и ги отстранува од телото. Тој го зголемува капацитетот за носење на кислород на црвените крвни зрнца, ја подобрува циркулацијата на капиларите и помага во создавање на еластин и колаген во долниот слој на кожата. Гелот од озон помага да се регенерираат клетките во содејство со соодветни вежби и други методи на губење на килажата. На кожата ѝ дава мек и свиленкаст изглед и погодна pH вредност.

Состав:

Ozonized Olive Oil, Citrus Aurantium Dulcis Peel Oil, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil, Mentha Piperita Oil, Melissa Officinalis Leaf Oil, Carthamus Tinctorius Seed Oil, Prunus Amygdalus Amara Kernel Oil, Aloe Barbadensis Leaf Juice

Предупредувања:

Да се чува подалеку од дофат на деца. Да не се голта. Да не се изложува на директна сончева светлина. Да се чува на ладно и суво место. Да се избегнува контакт со очите. Во случај на несакани ефекти, контакт со очите или голтање на продуктот контактирајте го Вашиот лекар.

Помага при:

Гелот со озон против целулит помага да се регенерираат клетките, благодарение на високата концетрација на озон. Помага да се елиминира целулитот со диета, вежбање и различни методи на губење на тежина. Масажата ја забрзува циркулацијата на крвта. На тој начин, гелот со озон збогатен со природни масла помага во превенцијата од насобирање на токсини во телото, при што спречува понатамошно создавање на целулит.

Начин на употреба:

Погоден е за секојдневна употреба. Најефикасен е доколку се аплицира со масирање на проблематичниот дел на кожата, затоа што на тој начин се превенира насобирање на токсини во телото и се подобрува циркулацијата.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 2000 денари
 • За нарачки под 2000 денари се доплаќа 140 денари
 • Време потребно за достава: 3-5 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на тел: 070 213 806
 • Види ја продавницата на "Ozone Gold" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Ozone Gold"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Ozone Gold е нова и модерна компанија на македонскиот пазар која ги имплементира најновите технолошки достигнувањата од светот на козметиката произведувајќи производи кои се 100% природни и безбедни за користење.

Производите на Ozone Gold се нежни за кожата без штетни хемикалии, а исто така се безбедни и за природата.

Ozone Gold како компанија се стреми да ги искористи благодетите на природата со цел да му помогне на човекот да ги реши своите проблеми со одредени болести и непријатности на кожата и телото на брз, лесен и ефикасен начин.

Го цениме човекот исто како и природата, па затоа нашите производи се збогатени со најдобрите масла и екстракти од растенија кои дополнително помагаат при одржување на здрав изглед на кожата и косата.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.