7 ја следат оваа компанија


Ozone Gold – Ozone fix cream Озонирана крема против болка – 50ml

680 ден.

Опис

Карактеристики:

OZONE FIX CREAM кремата со озон за смирување на болка е зајакнатa со природни масла. Кремата стапува во интеракција со супстанциите што предизвикуваат болка (медијатори) со 2 независни механизми:

Краткотраен механизам: дава ефект на краткотрајно смирување што се предизвикува со директна реакција на оксидацијата на био-молекулите.

Долготраен механизам: се активира со ефектите од антиоксидантната реакција. Во исто време, озонот го контролира преминувањето преку клеточната мембрана, при што се добива ефект на смирување. Со стимулирање на природниот морфински систем, болката се намалува, а во исто време се подобруваат рефлексите на болка. Исто така, докажано е дека озонот ја подобрува и нервната функција.

Состав:

Ozonized Olive Oil, Petrolatum, Petrolatum, Thymus Vulgaris Oil, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil, Brassica, Alba Seed Oil, Mentha Piperita Oil, Turpentine, Mentha Piperita Oil, Cinnamomum Camphora, Bark Oil, Eucalyptus Globulus Leaf Oil

Предупредувања:

Да се чува подалеку од дофат на деца. Да не се голта. Да не се изложува на директна сончева светлина. Да се чува на ладно и суво место. Да се избегнува контакт со очите. Во случај на несакани ефекти, контакт со очите или голтање на продуктот контактирајте го Вашиот лекар.

Помага при:

 • Мигрена, синуси, главоболка предизвикана од стрес

 • Ревматска болка

 • Болки во колената, зглобвите и коските

 • Истегнување, болка од удар, модрици на мускулите

 • Истегнување на мускулите и болка во мускулите

 • Болка во половината и вратот

 • Болка поврзана со возраста

 • Болка од проширени вени

 • Менструални болки и колит

 • Болка во рамењата и рацете

 • Болка во градите

 • Недостаток на калциум

Начин на употреба:

Кремата се нанесува на проблематичната површина на кожата двапати на ден, со масирање. Погодна е за секојдневна употреба.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 2000 денари
 • За нарачки под 2000 денари се доплаќа 140 денари
 • Време потребно за достава: 3-5 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на тел: 070 213 806
 • Види ја продавницата на "Ozone Gold" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Ozone Gold"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Ozone Gold е нова и модерна компанија на македонскиот пазар која ги имплементира најновите технолошки достигнувањата од светот на козметиката произведувајќи производи кои се 100% природни и безбедни за користење.

Производите на Ozone Gold се нежни за кожата без штетни хемикалии, а исто така се безбедни и за природата.

Ozone Gold како компанија се стреми да ги искористи благодетите на природата со цел да му помогне на човекот да ги реши своите проблеми со одредени болести и непријатности на кожата и телото на брз, лесен и ефикасен начин.

Го цениме човекот исто како и природата, па затоа нашите производи се збогатени со најдобрите масла и екстракти од растенија кои дополнително помагаат при одржување на здрав изглед на кожата и косата.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.