7 ја следат оваа компанија


Ozone Gold – Ozone factor - Озонирано маслиново масло мека желатинска капсула

1550 ден.

Опис

Помага при:

 1. Ги уништува бактериите, габите и вирусите во телото.

 2. Се користи за секојдневна превенција и подобрување на општата здравствена состојба на организмот. Го зајакнува имунолошкиот систем и виталност.
 3. Го подобрува снабдувањето на ткивата/органите со кислород за 2 до 10 пати.
 4. Ги активира антиоксидантните системи во телото и го редуцира интензитетот на липидната пероксидација.
 5. Ја забрзува циркулацијата во капиларите преку ефектот на намалување на крвта.
 6. За подобра циркулација и непречен проток на крвта.
 7. Го спречува замастувањето на црниот дроб.
 8. Го зголемува количеството на ензими и биолошко-активните супстанци кои се намалуваат како на стареењето во телото.
 9. Има аналгетско дејство, ја ублажува болката во телото (дури и хроничните болки).
 10. Протокот на крв го доведува во нормалното ниво и овозможува регулирање на циркулацијата на крвта со проширување навените.
 11. Го стабилизира високиот крвен притисок во рок од 2 до 10 дена по употреба и го одржува на нормално ниво.
 12. Ги лечи циркулаторните нарушувања како проширени вени и ја ублажува болката.
 13. Ги намалува негативните ефекти од пушењето.
 14. Го зајакнува и регулира имунолошкиот систем.
 15. Го зголемува количеството на кислород во ткивата.
 16. Ја зголемува алкалноста на организмот и ја доведува ph вредноста на клетките во здраво алкално ниво.
 17. Го зголемува клеточниот метаболизам, овозможувајќи таложењата на целулитот да се ослободат екстрацелуларно.
 18. Спречува појава на интимална склероза и го намалува мембранскиот холестерол.
 19. Го намалува шеќерот во крвта.
 20. Го спречува создавањето на тромбоцитна агрегација.
 21. Ја спречува агрегацијата на формираните елементи во крвта.
 22. Го зголемува снабдувањето со кислород на мозочните ќелии.
 23. Ги отстранува проблемите како на пример: губење на рамнотежа, тешка главоболка, попречувања во видот и проблеми со говорот и губење на меморијата, кои се предизвикани од блокадата на церебралните крвни садови.
 24. Ја зголемува секрецијата на хормонот на среќа (ендорфин) и младинскиот хормон (мелатонин) во мозокот.
 25. Со зголемувањето на количеството на кислород што се секретира од мозочните клетки, невроните почнуваат да создаваат изобилна енергија, метаболизмот се зголемува и комуникацијата меѓу нив станува поинтензивна. Затоа е ефикасен против болести како што се Алцхајмерова болест и Паркинсонова болест.
 26. Бидејќи мозочните клетки подобро функционираат со многу кислород, исто така ги подобрува и активностите на телото. На пример, хормоналните механизми одат во акција (кај жени со менструални нарушувања хормоните се балансираат, менструалните проблеми се елиминираат, репродуктивниот циклус се регулира (и кај мажите)).
 27. Кај жените го чисти ѕидот на матката, ги движи јајниците и ја подобрува нивната функција. а квалитетот на јајцата е зголемен. Ги елиминира менструалните нарушувања и менструалните болки. Ги балансира хормоните.
 28. Преку подобрувањето на циркулацијата и оксигенацијата ja подобрува продуктивноста кај мажите, односно го зголемува квалитетот, подвижноста и бројот на сперматозоидите.
 29. Помага при замор, несоница, недостаток на енергија, проблеми со концентрација и хроничен замор.
 30. Ја зголемува отпорноста на телото.
 31. Го регулира проблемот со спиењето.
 32. Ефикасен е при хронична уртикарија и општа алергија.
 33. Помага при искоренување на инфекции со Helicobacter pylori.
 34. Го регулира варењето на храната и го елиминира проблемот со констипација.

Карактеристики:

Маслиново масло

Маслиновото масло е хранливо природно масло, екстрахирано од маслинки, плодот на маслиновото дрво кој е богат со корисни масти. Околу 24% од маслото го сочинуваат заситените масти и омега-6 и омега-3 масните киселини. Но, доминантна масна киселина (со дури 73%)  во маслиновото масло е мононезаситената маст наречена олеинска киселина, која е исклучително здрава. Се верува дека олеинската киселина помага да се намалат воспалителните процеси во организмот, а истовремено таа  може да има и корисни ефекти врз гените поврзани со ракот.

Ладно цеденото  маслиново масло е исклучително хранливо. Освен тоа што е богато со корисни масни киселини, маслото содржи витамин Е и К. Маслиновото масло  исто така содржи и моќни антиоксиданти. Овие антиоксиданти се биолошки активни и можат да помогнат во борбата против сериозни болести. Ова значи дека антиоксидантите се борат против воспалителните процеси и  помогаат да се спречи оксидацијата на холестеролот во нашата крв, а тоа се два круцијални ризик фактори за спречување на појава на  болести на срцето.

Што е озон?

Маслиновото масло овозможува бројни придобивки за здравјето на срцето. Го намалува крвниот притисок, ги штити ЛДЛ честичките од оксидација и има корисни ефекти врз многу други ризик фактори. Некои студии укажуваат дека маслиновото масло може да помогне во борбата против Алцхајмеровата болест, но во моментов ова се сè уште само претпоставки затоа што  за да се потврди ова потребни се повеќе истражувања. Двете опсервациони студии и клинички испитувања сугерираат дека маслиновото масло, во комбинација со Медитеранска исхрана, може да го намали ризикот од развој на дијабетес тип 2. Маслиновото масло има антибактериски својства. Истражувањата  покажале дека маслото е особено ефикасно против Helicobacter pylori, вид бактерии кои можат да предизвикаат чир на желудникот и рак на стомакот.

Некои истражувачи веруваат дека озонот има терапевтски ефекти, а нивните верувања се потврдуваат со фактот дека терапијата се изучува и се користи повеќе од 150 години и истата речиси редовно дава позитивни резултати. Озонот природно се наоѓа во стратосферата на земјата.

Негова примарна цел е да ја заштити земјата од ултравиолетовото зрачење на сонцето, а тоа тој го прави на тој начин што го апсорбира најголемиот дел од зрачењето. Во медицината, озонската терапија се користи за дезинфицирање, третирање на состојби преку дезинфекција на дадена област , подобрување на внесот и употребата на кислородот во телото и активирање на имунолошкиот систем.

Состав:

100% Ozonized Olive Oil. Една капсула содржи 50mg ОЗОН.

Предупредувања:

Не се предвидува и препорачува производот да го употребуваат деца под 10 години. Не се препорачува за луѓе со хипертироидизам. Не е погоден за употреба кај пациенти со Фавизам (Недостаток на GL-6-F Дехидрогеназа ензим) која е придружена со ензимски дефицит во црвени крвни зрнца. Не е соодветен за пациенти со подоцнежни фази на анемија и нарушувања поврзани со крвта (хемофилија, коагулопатии).

Начин на употреба:

Една капсула дневно на празен стомак наутро или пред спиење. Да се консумира со поголемо количество вода. Додатокот на исхрана не е замена за разновидна и баласнирана исхрана. Препорачаната дневна доза не смее да се надмине.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 2000 денари
 • За нарачки под 2000 денари се доплаќа 140 денари
 • Време потребно за достава: 3-5 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на тел: 070 213 806
 • Види ја продавницата на "Ozone Gold" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Ozone Gold"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Ozone Gold е нова и модерна компанија на македонскиот пазар која ги имплементира најновите технолошки достигнувањата од светот на козметиката произведувајќи производи кои се 100% природни и безбедни за користење.

Производите на Ozone Gold се нежни за кожата без штетни хемикалии, а исто така се безбедни и за природата.

Ozone Gold како компанија се стреми да ги искористи благодетите на природата со цел да му помогне на човекот да ги реши своите проблеми со одредени болести и непријатности на кожата и телото на брз, лесен и ефикасен начин.

Го цениме човекот исто како и природата, па затоа нашите производи се збогатени со најдобрите масла и екстракти од растенија кои дополнително помагаат при одржување на здрав изглед на кожата и косата.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.