70% попуст на оnline курс за Paediatric First Aid Training + сертификат од Training Express во вредност од 1426 ден. (23 €) по цена од 434 ден. (7 €)

img

Цена

434 ден.

Вредност

1426 ден.

Попуст

70%

Заштеда

992 ден.

Преостанато време

Добивате

Оnline курс за Paediatric First Aid Training + сертификат

Услови

  • Купонот може да се искористи од 05.03.2020 до 05.05.2020
  • Курсот се изведува online на англиски јазик
  • За да започнете со следење на курсот, активирајте го ваучерот со кликање на следниот ЛИНК
  • По активирање на ваучерот ќе добиете пристап за најава на курсот во рок од 24 часа.
  • По завршувањето на курсот, се стекнувате со бесплатен меѓународен сертификат во PDF формат.
  • Доколку сакате сертификат во печатена копија, потребно е само да ги платите трошоците за доставата (£3.99)
  • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција

Опис

Третман на жртва со прва помош е тешко, но наградувачко искуство. Да се ​​биде во можност да му помогнете на детето во неволја или болка е особено восхитувачки талент што идеално треба да го знаат сите родители или учители на деца.

Овој курс за обука за прва помош на деца е наменет за секој кој е одговорен за добросостојбата на децата. Курсот ја разгледува секоја медицинска состојба од лекување на ситни исечоци до извршување на CPR на неодговорно новороденче.

До крајот на курсот, вие знаете како да комуницирате со млади жртви, како да ги одржувате смирени и кога да повикате вонредна состојба. Тој треба да обезбеди непроценливи информации за да ги задржи новороденчињата и бебињата безбедни од болести и потенцијално опасни по живот. 

Компанијата поседува CPD серификација.

За повеќе информации околу курсот кликнете ТУКА

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.