Возбудлива игра со многу адреналин! 43% попуст на Paintball игра со вклучени 100 топчиња и комплет опрема во Paintball Arena Old Montana во вредност од 350 ден. по цена од 199 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Возбудлива игра со многу адреналин! 43% попуст на Paintball игра со вклучени 100 топчиња и комплет опрема во Paintball Arena Old Montana во вредност од 350 ден. по цена од 199 ден.

Цена

199 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

350 ден.

Попуст

43%

Заштеда

151 ден.

Купени : 520

 • Населба Дрма, Скопје

 • 072 309 838

 • Работно Време:

  Саб-Нед: 10:00 - 22:00

Добивате

Една Paintball игра за еден играч со вклучени:

 • 100 топчиња
 • Комплет опрема (кацига,одело,заштитен елек,ракавици и pantball marker - пушка)

*Играта трае се до искористување на сите топчиња на играчите

*За реализација на купонот потребни се минимум 6, а максумим 10 играчи


Услови

 • Купонот може да се искористи од 08.02.2018 до 28.06.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација на термин
 • За реализација на купонот потребни се минимум 6, а максумим 10 играчи
 • Може да се комбинираат повеќе купони за повеќе игри
 • Понудата важи за лица над 12 години
 • Понудата може да се користи Сабота и Недела во период од 10:00 до 22:00 часот

Опис

Paintball Arena Old Montana е ново отворена арена во населба Идризово,поточно Дрма која се протега на 4000 квадратни метри.

Paintball-от претставува друштвена игра која ви овозможува многу забава и адреналин,валкање во боја и незаборавни моменти поминати во игра и смеа.

Играчите формираат противнички тимови,а играта се одвива во неколку рунди,во завсност од бројот на топчиња.Во зависност од играта,забавата може да трае од неколку минути до неколку часа.Нашиот клуб понудува добро осмислени патеки за игра(мапи),односно можност за игра во затворен простор и можност за игра на отворено. Препреките и базите се направени од различни материјали, како палети, метални препреки, сено, гуми. 

Во понудата се вклучени 100 топчиња и комплет опрема која вклучува кацига,одело,заштитен елек,ракавици и pantball marker(пушка).

Paintball Arena Old Montana ви нуди и можност за славење на роденденски забави.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ