1 ја следи оваа компанија


Опис

Пакет 6 вина комбинирани Захарчев со бесплатна достава до дома.

Комбинацијата вклучува.

 1. Темјаника
  Суво бело вино со контролирано потекло од тиквешкото виногорје. 
  Се одликува со совршена зеленкасто жолта боја и совршен спој на цветни и овошни ароми. Се служи на температура од 10 - 12 ºC
  Alc 12.5% vol

 2. Мими Куве
  Суво бело вино со контролирано потекло од тиквешкото виногорје
  Се одликува со светло-жолта боја и совршен спој на ароми и вкусови. Се служи на температура од 10 - 12 ºC
  Alc 12% vol

 3. Станушина
  Суво розе вино со контролирано потекло од тиквешкото виногорје
  Се одликува со нежно светла боја и ароми на пролетни цветови. Се служи на температура од 8 - 12 ºC
  Alc 12% vol

 4. Пловдина
  Суво розе вино со контролирано потекло од тиквешкото виногорје
  Се одликува со нежно светла боја и ароми на пролетни цветови. Се служи на температура од 8 - 12 ºC
  Alc 13% vol

 5. Прокупец
  Полу-Суво црвено вино со контролирано потекло од тиквешкото виногорје
  Се одликува со виолетова боја овошни ароми како и вкусови на сушено овошје. Се служи на температура од 12 - 16 ºC
  Alc 14% vol

 6. Вранец
  Суво црвено вино со контролирано потекло од тиквешкото виногорје
  Се одликува со темна рубин боја ароми на вишна и цреша. Се служи на температура од 12 - 16 ºC
  Alc 12.5% vol
   

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1200 денари
 • Време потребно за достава: 1-3 работни дена по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката.
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на тел: 070 743 742.
 • Види ја продавницата на "Семејна Винарија Захарчев/Zaharchev Family Winery" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

За компанијата

Природата во шише!

Тиквешкиот регион како колевка на лозарството и винарството во нејзината крошна, ја одгледа и израсна нашата семејната винарија Захарчев. 

Колку и да зборуваме за приказните од Тиквешот, за виното, мирисот на тазе набрано Кратошија / Вранец, Прокупец, Пловдина, Станушина или Темјаника, песната на аргатите, шумот на лозовите насади од топлото ветре кое пиркаи за време на бербата и љубовта, ах таа жива материја, таа е во виното, таа е во секоја чаша, во секоја голтка. Таа трае, таа не згаснува. Еднаш разгорува и впламнува, потоа само трае. Таква е. Те остава да ја имаш. Не ти дозволува да замине. Те држи. Те чувствува. Еднаш кога ќе ја отвориш приказната од шише, секое наредно е само надополнување. 

Нашата семејна винарија Захарчев е мала бутик винарија која се наоѓа во Кавадарци. Винаријата е насочена кон производство на вино од сорти на гројзе кои се карактеристични за балканот и кои се речиси пред изумирање. Годишното производство на вино е околу 7000 шишиња.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.