Дестинација Македонија! Кралско Уживање (Авг-Окт)! До 33% попуст на пакет аранжман кој вклучува едно HB ноќевање со дегустација на вино + тура низ кралската винарија + пикник во лозовите плантажи + резбарска работилница во Royal Winery Queen Maria

Цена од

4700 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

7000 ден.

Попуст

33%

Заштеда

2300 ден.

Преостанато време

Купени: 1

 • Соборен храм „Свети Климент Охридски“, Boulevard Partizanski Odredi, Skopje, North Macedonia

  Одведи ме таму

  071 206 220 ; 072 221 732

  info@enjoybalkans.net

Добивате

Опции на понудата:

HB ноќевање за две лица + посета на Стоби со водич 7,000 ден. (113 еур)
4,700 ден. (76 еур)
HB ноќевање за две лица + посета на дрворезбарска работилница со изработка на сувенир 9,000 ден. (145 еур)
6,600 ден. (106 еур)
Доплата за пакет аранжман за дете до 5,99 години 600 ден. (10 еур)
Доплата за пакет аранжман за дете над 6 години 1,030 ден. (17 еур)

Понудата се однесува за ноќевање за две лица и вклучува:

 • појадок и вечера
 • дегустација на вино со тура низ кралската винарија и лозовите насади
 • пикниг во насадите

*Со купен купон добивате 10% попуст на А Лa Карт мени во ресторанот на винаријата и 20% попуст на сите вина од линијата QUEEN MARIA

Услови

 • Купонот може да се искористи од 18.08.2020 до 30.10.2020
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби диркетно кај нашиот агент партнер.
 • По купување на купонот потребно е да ја потврдите резервацијата
 • Сместување во комфорен Mементо апартман со брачен кревет и софа на отварање + креветче за бебе (по потреба, без доплата)
 • Доплата за деца (до 5,99 год и над 5.99 години) е прикажана во опциите за купување
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Хотелот ги следи мерките за заштита од COVID 19

Препораки за гостите:

 • При движење во хотелот задолжително е носење на маска и следење на Мерките за заштита
 • Потребно е ограничување на собири и држење на меѓусебно растојание
 • Доследна грижа за хигиената на рацете, со миење со сапун и вода или дезинфекција по допир на какви било нечисти површини.
 • Доследно следење на упатствата од персоналот и аниматорите во врска со обезбедување соодветно меѓусебно растојание, складирање на багаж и гардероба, начинот на давање услуги, употреба на опрема, користење на тоалети, плаќање на услуги. 

Опис

Понудата вклучува:

 • Едно ноќевање со доручек и вечера во Royal Winery Queen Maria;
 • Сместување во комфорен Mементо апартман со брачен кревет и софа на отварање + креветче за бебе (по потреба, без доплата);
 • Доплата за деца (до 5,99 год и над 5.99 години) е прикажана во опциите за купување
 • Во придружба на сопствен водич, ќе се прошетате низ винаријата и ќе се запознаете со нејзино богато минато коешто остави траен печат на регионот. Чекор по чекор, ќе влезете во извонредна, автентична, кралската атмосфера;
 • Потоа ќе ги разгледате виновите лозја каде што водичот ќе ве упати во процесите кои се одвиваат при одгледувањето на лозјето. Покрај едукативниот момент, ќе имате можност сами да искусите дел од процесите што во тој момент се одвиваат во лозјата;
 • За заокружување на винската приказна првиот ден ви подготвивме пикник во виновите насади. Ова посебно искуство на уживање во вино и пригодно јадење додека погледот ви е обземен со зелени лозја во чусвство на тишина и мир – долго ќе го памтите.
 • Пикникот вклучува: дегустација на две вина, ладен ордевер и освежување (овошје, вода и сок), а за најмалите обезбедивме блок со водени боици за и они да го одбележат моментот и на тој начин створат спомени.
 • За време на вечерата ви е обезбедена уште една дегустација на два типа на вино;
 • Вториот ден, после доручек, ве очекува уметнички момент. Само за вас подготвивме дрворезбарска работилница на која заедно со професионален дрворезбар ќе изработите сувенир кој ќе го понесете дома. Овие час и половина ќе го поминете во просторот околу винаријата, под дебела сенка, а за тоа време ќе ви биде послужено и освежување (вода, сок и овошје).
 • А за клиентите кои повеќе би сакале да научат за историјата на регионот топло ја препорачуваме втората опција на аранжманот која наместо дрворезбарска работилница вклучува посета на Археолошкиот комплекс Стоби, со приватен кустос кој посебно внимание ќе посвети на винската традиција во регионот
 • Не заборавајте дека за време на престојот дополнително ќе имате 10% попуст во ресторанот на винаријата и 20% попуст на сите вина од линијата Queen Maria
 • Бесплатен wi - fi интернет
 • Бесплатен паркинг

*Искористете го дополнителниот попуст во ресторанот за ручек и ужина

*Искористете го дополнителниот попуст за да си купите врвно Македонско вино од линијата Queen Maria

Зошто Grouper тимот ви препорачува да ја посетите ДЕМИР КАПИЈА

 • Демир Капија, дел од богатата историја, место каде се врзуваат виното и љубовта, каде се спојуваат медитеранската и умерено континенталната клима со дури 280 сончеви денови во годината. Богато приридно и историско наследство. 
 • Демир Капија е лоцирана пред влезот на живописниот кањонски дел на Демиркаписката Клисура, непосредно покрај реката Вардар, автопатот и железницата Скопје-Солун, на надморска височина од 110 до 130 метри. Градот, што има околу 3.500 жители, е оддалечен 60 километри од македонско-грчката граница.
 • Во општина Демир Капија се вкрстуваат повеќе климатски карактеристики. Има медитеранско, континентално и планинско влијание. 
 • Демир Капија има важна географско-сообраќајна поврзаност. Познато е дека по долината на реката Вардар, уште во дамнешни времиња минувал значајниот Вардарски пат. 
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.