33% попуст на фамилијарен/пријателски пакет од 3, 4 или 5 биоинформатички прегледи (скрининг) на цело тело за три, четири или пет лица во Центар за Биоинформатика-Ревит во вредност од 18 000 ден. по цена од 11 990 ден.

Цена од

11990 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

18000 ден.

Попуст

33%

Заштеда

6010 ден.

Преостанато време

Купени: 1

Добивате

Пакет комплетни биоинформатички прегледи (скрининг) на цело тело за број на лица по избор - фамилијарен/пријателски пакет

Опции на понудата:

Фамилијарен/пријателски пакет од 3 биоинформатички прегледи (скининг) на цело тело за три лица 18,000 ден. 11,990 ден.
Фамилијарен/пријателски пакет од 4 биоинформатички прегледи (скининг) на цело тело за четири лица 24,000 ден. 15,990 ден.
Фамилијарен/пријателски пакет од 5 биоинформатички прегледи (скининг) на цело тело за пет лица 30,000 ден. 19,990 ден.

*Повеќе за прегледот прочитајте во делот ОПИС
*Понудата е за фамилијарен/пријателски пакет за три, четири или пет различни лица
*Eдно лице може да изврши еден преглед

Услови

  • Купонот може да се искористи од 26.05.2023 до 31.10.2023
  • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
  • Задолжителна e претходна резервација на термин 
  • Понудата е за фамилијарен/пријателски пакет за три, четири или пет различни лица
  • Eдно лице може да изврши еден преглед 
  • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени

Опис

Центарот за Биоинформaтика е единствено место во регионот каде можете да направите ревитализација и регенерација на вашето тело. Бидете дел од групата на свесни луѓе кои го одржуваат и унапредуваат своето здравје и добробит.
Позитивно е да напоменеме дека се повеќе се зголемува бројот на самосвесни луѓе и спортисти кои водат сметка за нивното добро здравје и за таа цел ние оформивме посебен дел од нашата клиника каде се врши третман за унапредување и одржување на здравјето.

Центар за Биоинформaтика - РЕВИТ

Што е биоинформатика?
Биоинформатика е наука која се бави со проучување на софтверските системи на биолошки организми што подразбира: декодирање, зачувување, модулирање и пренесување на биолошки активни софтверски бази.
Применета биоинформатика подразбира употреба на биолошки активни, клеточни софтверски програми и фрекфенции наменети за лекување и излекување на патолошки состојби кај сите живи организми.
Проучувањето и познавањето на клеточниот програмскиот јазик, ни овозможува да „прочитаме“ и да им се обратиме на клетките со истиот нивни програмски јазик, сѐ со цел да им дадеме инструкција и насока како да се вратат во нормална функција односно да се ревитализираат и регенерираат.

Што се подразбира под терминот Биоинформатичка терапија?
Не секогаш лековите и хроничните терапии кои ги примаме помагаат во целосното излекување на болестите и состојбите. После одреден период, тегобите повторно ни се враќаат и имаме рецидив на состојбата или стануваме резистентни на одредениот лек. Во Центарот за Биоинформатика кој е лиценциран од Министерството за здравство и
работи успешно повеќе од 5 години, се употребуваат најсовремени третмани со Биоинформатичка терапија и методи за дијагностика и увид во функционалната состојба на органиозмот.
Биоинформатичката терапија не се базира на хемиска супстанца како главен фактор за лекување, туку се заснова на Информациски комплекс (софтверски клеточен комплекс на информации и фрекфенции запишан на одреден специфичен хемиски носач, во случајот звук, светлина, метал или природно растително масло). Сите овие набројани хемиски елементи се користат за пренесување на информации и фрекфенции односно се еден вид на трансмитери на одреден клеточен софтверски јазик и фрекфенција која пак е единствен фактор на лекување. (Во случајот, хемиската супстанца служи само како медијатор, односно носач на информација од “компјутер” до биолошки компјутер (човек). Патологии кои успешно досега се третираат во нашиот центар се: алергиски заболувања, астма, ХОБ, канцерогени состојби, гастроинтестинални заболувања-гастрит, колити, проблеми со скелетокоскен систем-гонатроза, дископатија, ишијалгија, периартрит, карпал тунел, неврошки пореметувања и состојби-депресија, анксиозност, панични напади, спектар аутизам, нервоза, несоница, паркинсонова болест, воспаление на средно уво, вртоглавици, нарушување на функција на очи-макуларна дегенерација, спортски повреди, регенерација на генитални органи, висок крвен притисок, регенерација на кожа на лице и тело, проблеми со циркулација,ендокрини, автоимуни заболувања, и многу други заболувања и состојби.

Како изгледа прегледот во нашиот центар ?
Комплет преглед и дијагностика во нашиот центар трае приближно еден час. На преглед можат да се јават пациенти од најмала возраст (неколку месеци) и до неодредена старосна граница.
Самиот скрининг односно прегледот е неинвазивен, безбеден и безболен, нема рестрикции во исхраната и употреба на медикаменти, прегледот не се врши во тесен и затворен простор, пациентите доаѓаат во центарот во било кое време од денот по однапред закажан термин.
После приемот од нашиот персонал, пациентот се упатува во ординацијата, му се поставуваат пасивни електроди на одредени делови од телото, во случајот на рацете, нозете и челото.
Скринингот трае десетина минути и потоа добиваме целосна функционалната состојба на организмот. По завршување на скринингот се прави анализа на сликата и интерпретација на добиените резултати од страна на нашите специјалисти. Потоа на пациентот му се предлага одредена пресонализирана терапија за подобрување на здравствената состојба која е дијагностицирана во текот на прегледот.

Доколку се соочувате со некој здравствен проблем или имате проблем со дијагностицирање на одредена состојба, направете превентивен преглед во нашата клиника и навремено реагирајте за да спречите појавата на одредена состојба/болест.
Да се потсетиме дека, квалитетот на животот, а под тоа се подразбира дека среќата, работата, љубовта, менталното здравје и сѐ друго што секојдневно ни се случува, зависи првенствено од доброто здравје.
Затоа вложете превентивно во Вашете здравје одржувајте го, унапредувајте го и доколу сте го загубиле вратете го и имајте квалитетен и среќен живот.

За компанијата

Центарот за Биоинформaтика е единствено место во регионот каде можете да направите ревитализација и регенерација на вашето тело. Бидете дел од групата на свесни луѓе кои го одржуваат и унапредуваат своето здравје и добробит. Позитивно е да напоменеме дека се повеќе се зголемува бројот на самосвесни луѓе и спортисти кои водат сметка за нивното добро здравје и за таа цел ние оформивме посебен дел од нашата клиника каде се врши третман за унапредување и одржување на здравјето.

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.