Остани здрав! 34% попуст на пакет од 10 физикални терапии во ПЗУ Мед-х дијагностика во вредност од 9000 ден. по цена од 5940 ден.

img

Цена

5940 ден.

Вредност

9000 ден.

Попуст

34%

Заштеда

3060 ден.

 • Иван Хаџиниколов 155, Drachevo, North Macedonia

  Одведи ме таму

  076 344 343

  [email protected]

Добивате

Пакет од 10 физикални терапии

Еден третман е со времетраење од 50 мин и вклучува:

 • Ласер терапија
 • Магнет терапија
 • Ултразвучна терапија
 • Електро терапија

Услови

 • Купонот може да се искористи од 08.05.2023 до 30.06.2023
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени.

Опис

Ласер терапијата има двоен механизам на делување. Од една страна локално дејство на ткивото во вид на метаболни промени, а од друга страна појава на рефлексни реакции заради делување на аферентните структури или одговор на метаболните промени во ткивото. 

Магнетната терапија претставува примена на константно и променливо магнетно поле со ниска фрекфенција во тераписки цели. Тоа е безбедна, неинвазивна  форма на лекување, која е корисна за акутни или хронични заболувања, со цел намалување на болките и подобрување на циркулацијата во крвта. 

Терапија со ултразвук се состои од примена на ултразвучна енергија за лекување. Во ултразвучната терапија се користи својството на пиезокристали да вибрираат кога ќе се приклучат на извор на електрична струја. Ултразвучната терапија има способност да делуба длабински, со што може да ја зголеми температурата во длабочина на ткивото од 3-5цм, без да ја загрее кожата или поткожното ткиво. 

Електро терапија:

 • Дијадинамски струи
 • ТЕНС
 • Електрофореза
 • Интерферентни струи
 • Галванска струја

За поздрав живот исполнет со среќни моменти, навременото дијагностицирање на соодветен здравствен проблем е клучен сегмент за вашето здравје!

За компанијата

Историја на поликлиниката Дијагностичкиот центар Мед – Х официјално започнува со работа од 28.08.2010 година.

Најпрвин почнавме со рентген и ехо дијагностика, а потоа во 2011 година се проширивме со компјутерска томографија од отворен тип.
Од 2012 година почнуваме со MRi дијагностика и мамографија. Во 2013 година го отворивме центарот за болка и физикална терапија и прераснавме во поликлиника и центар за болка. Но тука не застана нашето проширување и во 2015 година ја збогативме нашата поликлиника со интернист кардиолог. Во 2020 година отворивме консултантска амбуланта за неврохирургија. Нема да застанеме овде туку имаме нови проекти кои сакаме да ги реализираме за да го направиме животот на сите подолг и полесен.

Секојдневно работиме за да го задржиме приматот на лидери во услугите во приватното здравство во регионот. Но, и да се унапредува нивото на здравствените услуги и целокупниот здравствен систем. Професионалноста во работата на персоналот е синоним на работната култура, која создава институција вредна за почит, затоа што е чекор напред од останатите.

Секој пациент е во центарот на нашето внимание. Прецизните резултати, нивното лекување, задоволните пациенти и грижата е суштината на сите наши активности. Таа продолжува и по напуштањето на поликлиниката од страна на пациентот. Градиме пријателство со пациентите и тоа е наша и нивна најголема придобивка, која ја оддржуваме во овие години, затоа што решавањето на здравствените предизвици се наша цел.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.