97% попуст на пакет од 3 онлајн курсеви: курс за Excel Training, Microsoft Powerpoint и Microsoft Word 2013 + сертификат од International Open Academy во вредност од 20894 ден. (337 €) по цена од 558 ден. (9 €)

Цена

558 ден.

Вредност

20894 ден.

Попуст

97%

Заштеда

20336 ден.

Купени: 58

Добивате

Пакет од 3 онлајн курсеви + сертификат:

 • 45 часовен онлајн курс за Excel Training
 • 30 часовен онлајн курс за Microsoft Powerpoint 
 • 30 часовен онлајн курс за Microsoft Word 2013

Услови

 • Купонот може да се искористи од 05.02.2020 до 24.01.2022
 • Курсот се изведува online и на англиски јазик.
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 60 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.

Следете ги следните насоки за да започенте со курсот

 • За да започнете со курсот отворете го следниов ЛИНК 
 • Кликнете на Check Out копчето
 • Регистрирај се 
 • Ставете ги сите 3 курса во кошничка (CART) одеднаш
 • Внесете го Grouper купонот во делот Voucher code
 • Кликнете на копчето Check Out и започнете со учење

Опис

Онлајн курс за Excel Training

Excel се користи во секоја канцеларија, училиште и во вашиот дом, и е основен програм, со многу широка примена.

Зошто сите треба да знаат Excel? Затоа што ќе ви го направи животот многу полесен! Независно дали ви е потребна Excel припрема за на вашето работно место, или за споредување и средување домашни трошоци. Со оваа програма ќе може да ги менаџирате вашите задачи многу брзо и ефикасно. Со овој курс ќе ги научите сите тајни алатки и ке научите колку е навистина моќен овој програм, доколку навистина знаете да го работите. Во модулите се учат сите основни работи и функции - па се до средно тешки и комплицирани формули и техники, за на крај да станете експерт и да си ги експортирате вашите крајни резултати. Со овој курс ќе се надградите од ексел почетник до Професионалец!

Што ќе научите:

 • Како најлесно да управувате во Excel и да ја разберете суштината и сите алатки и нивните функции
 • Како да организирате, сортирате и оптимизирате информации
 • Како да правите анализи и да интерпретирате информации и резултати
 • Основни и средно тежинско ниво на формули
 • Како да се креираат табели
 • Како да ги креирате вашите табели да се поразбирливи и визуелно примамливи
 • Како да креирате различни типови на табели за презентации

Детали за модулот може да прочитате на следниот ЛИНК

Онлајн курс за Microsoft Powerpoint

Дали сакате да креирате професионална презентација која ќе ја остави вашата конкуренција зад вас?

Овој PowerPoint курс ќе ве научи да креирате атрактивна и динамична PowerPoint презентација. На крајот од курсот ќе бидете во можност да направите комплетна презентација која вклучува текст, графици и видео. Курсот започнува со основи за креирање и промени на слајдови, а на крај курсот завршува со додавање забалешки, креирање на матријали за принтање и зачувување на слајдовите соодветно.

Инструкции за креирање на динамични, атрактивни слајдови

Почнувајќи од почетокот со основите за отварање, промени и зачувавање на фајлови, за потоа да научите како да додадете и да променувате текст слики и форми со цел да се изградат содржини за вашата презентација. Потоа ќе можете вашата креација да ја збогатите со теми, позадина и фонотви.

Напредни промени

Научете како да додавате линкови до релевантни веб страни, да креирате инфографици и да додадете интересни аудио или видео клипови кои ќе функционираат од вашите слајдови.

Крајни решенија за презентација како професионалец

Научете да ги користите алатаките за да ја направите презентацијата лесна за читање, да креирате забалешки, а со тоа да и покажете да на публиката дека сте подготвени за совшената презентрација.

За кој е наменет курсот?

 • Секој кој сака да направи привлечна и информативна презентација
 • Бизнисмените и менаџерите кои презентираат на редовно ниво анализи на податоци
 • Едукатори и говорници кои пренесуваат знаења и водат групи 
 • Студенти кои сакаат да се одвојат од своите соученици

Повеќе информации околу модулите може да погледнете на овој ЛИНК.

Онлајн курс за Microsoft Word 2013

Максимално користење на вашиот Word Processor

Многумина од нас веруваат дека знаат како да го користат Microsoft Word, но покрај пишувањето на неколку реченици, реалноста е дека само неколкумина од нас навистина знаат што се ни нуди Word. Microsoft Word е моќна desktop апликација за објавување која може да биде користена за креирање на едноставни или сложени принтани материјали. Да знаете како ефективно да го користите Word 2013, алатката со најголема користеност во светот, претставува бенефит за секој кој сака да биде успешен во својот бизнис или едноставно ги нуди своите креативни услуги за волонтирање; со Microsoft Word можностите се безкрајни. Од резиме до извештај, или флаери и покани, знаењето како да управувате со Word 2013 претставуваат вистински бенефит. Без разлика на вашето ниво на познавање на компјутерите, со овој курс ви е овозможено да креирате успешни документи на кои ќе се гордеете.

Повеќе информации за курсот и модулите може да најдете на следниов ЛИНК.

Сите курсеви се акредитирани од International Council for Online Educational Standards - www.icoes.org - (accreditation number ICOES/00763/13/36). Тоа им дава на студентите сигурност дека овие курсеви му нудат на студентот највисоки стандарди за онлајн едукација. ICOES е акредитирано тело одговорно за поставување, одржување и подобрување на стандардите за едукација од институтот за онлајн учење.

Сакаме да ги видиме нашите студенти да ги следат своите соништа и да ги остваруваат своите амбиции. Започнете денес и направете чекор во иднината која е пред вас!

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.