96% попуст на пакет од 2 онлајн курсеви: онлајн курс за криминологија и профилирање и онлајн курс за форензичка наука од International Open Academy во вредност од 14 754 ден. (238 €) по цена од 558 ден. (9 €)

Цена

558 ден.

Вредност

14756 ден.

Попуст

96%

Заштеда

14198 ден.

Преостанато време

Купени: 3

 • The Chq Building, Custom House Quay, Dublin Docklands, Dublin, Ireland

  Одведи ме таму

  +44 (0) 20 3286 9279

  em[email protected]

Добивате

Пакет од 2 онлајн курсеви

 • 50 часовен онлајн курс по Криминологија и профилирање
 • 50 часовен онлајн курс по Форензичка наука 

Услови

 • Купонот може да се искористи од 21.03.2022 до 27.12.2023
 • Курсот се изведува online на англиски јазик.
 • Купонот е наменет за следење на online курсот за Криминологија и профилирање и курсот по Форензичка наука.
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 60 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • Курсот се изведува онлајн на англиски јазик.

Следете ги следните насоки за да започенте со курсот

 • За да започнете со курсот отворете го следниов ЛИНК 
 • Кликнете на Check Out копчето
 • Регистрирај се 
 • Внесете го Grouper купонот во делот Voucher code
 • Кликнете на копчето Check Out и започнете со учење

Опис

Profiling has become a subject of significant interest since the rise in popularity of crime drama series and psychological thrillers. This thought-provoking course will give you an overview of various approaches and processes involved in generating a profile and a greater understanding of crime and the theories behind investigation.

Explore forensic science, criminology theories, types of crime and punishment, and how to read a crime scene. Study famous case studies like Jack the Ripper & Charles Manson with a fresh and informed perspective.

Whether you want to learn out of personal curiosity or are looking to understand what a career in criminology may look like, this course will help you get to grips with this fascinating specialty.

Requirements

International Open Academy courses are designed for anyone with an interest in learning. No formal qualifications are required to study with us. Our courses are suitable if you want to learn new skills, start a new career, or if you’re already working in a particular industry and wish to upgrade your talents and enhance your resume.

Повеќе информации околу модулите може да погледнете на овој ЛИНК.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.