Негувајте се себеси! До 43% попуст на пакет третмани по избор во Aesthetic Studio S - Центар за естетска козметика

Цена од

490 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

700 ден.

Попуст

30%

Заштеда

210 ден.

Преостанато време

Добивате

Опции на понудата:

Класичен Педикир 700 ден. 490 ден.
Пакет депилација за цело тело 900 ден. 590 ден.
Чистење и lifting со ултра звучна шпатула 1,500 ден. 990 ден.
Пакет од 5 мадеро масажи 2,250 ден. 1,550 ден.
Derma Pen 3,500 ден. 1,990 ден.

*Подетално за третманите можете да прочитате во делот ОПИС.

Услови

  • Купонот може да се искористи од 11.08.2023 до 30.09.2023
  • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
  • Задолжителна е претходна резервација на 070 386 345
  • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени

Опис

Derma Pen
Дермапен (Dermapen) е “micro-needling” метода при која со бројни убоди од микроиглички  се аплицираат мезотераписки коктели со различни активни комплоненти во кожата. Со помош на овој метод ефектите се постигнуваат на два начини и тоа:
преку механичка симулација на кожата со микроиглички со цел поттикнување на клеточната регенерација на кожата и стимулирање на синтезата на колаген и еластин и
преку активно дејство на состојките од мезококтелите во третманот на одредени состојби.

Чистење и lifting со ултра звучна шпатула
Третманот започнува така што кожата се чисти и тонира, а потоа следи нежен пилинг и масажа на лицето. Со ултразвучната шпатула се отстранува површинскиот епидермален слој од мртви клетки и насобрани нечистотии на површината на кожата, се отвораат порите и се извлекува нивната содржина, себум и останати нечистотии. За време на третманот под дејство на ултразвучните бранови се врши микромасажа на лицето со што се активира клеточниот метаболизам и регенеративните процеси, се подобрува циркулацијата и лимфната дренажа во кожата. Ова овозможува многу добра апсорпција на активните состојки кои се користат во текот на самиот третман, интензивна хидратација и исхранување на кожата. По завршување на третманот се нанесува соодветна маска со што кожата сосема се смирува, исхранува, а проширените пори се затвараат. На крајот на третманот кожата изгледа подмладено, одморено и поздраво.

Пакет депилација за цело тело
*депилацијата може да биде топла или ладна

Пакет од 5 мадеро масажи
*масажите траат 30 мин

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.