Негувајте го своето лице! 33% попуст на третман на лице по избор во козметичко студио Тропик Белеца

Цена од

999 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

1500 ден.

Попуст

33%

Заштеда

501 ден.

Купени: 3

Добивате

Опции на понудата:

3 лифтинг третмани со радио фреквентни бранови и масажа на лице, врат и деколте 1,500 ден. 999 ден.
Кислороден третман на лице 1,500 ден. 999 ден.
Дијамантска дермоабразија на лице 1,500 ден. 999 ден.

*Повеќе за третманите прочитајте во делот ОПИС

Услови

 • Купонот може да се искористи од 14.10.2023 до 30.11.2023
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Третманите се изведуваат од страна на сертифициран тим со долгогодишно искуство
 • Просторот е опремен во модерен стил со најсовремена апаратура од областа на козметологијата и козметички производи од органско потекло
 • Понудата е наменета само за жени
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени

Опис

RF Face lifting на лице ,врат и деколте
RF Face Lifting е безболен, неагресивен и ефикасен метод за затегнување на кожата на лицето, со мало чувство на топлина.
Радио фреквентните бранови ја активираат регенерацијата на стариот и поттикнуваат поголемо продуцирање на новиот колаген, што дава позитивен ефект на структурата на кожата.
RF третманот за лице:
- Ги намалува назолабијалните бори
- Ги намалува борите на челото
- Ги намалува ситните бори околу очите
- Ги намалува порите и го намалува мастењето на лицето
- Ја затегнува кожата на лицето, вратот и подбрадокот
- Превенира процес на стареење на кожата
После само неколку третмани спуштените веѓи се подигнуваат, се дренираи се смалуваат подочниците. Кожата е здрава, цврста и затегната и добива на тонус.
Студиото врши редовна дезинфекција и стерилизација во просторот

Дијамантска дермоабразија

Дијамантска дермоабразија или длабински пилинг е еден од најпопуларните третмани за нега на кожата.
Неинвазивен третман за повеќе типови на кожа, кој врши механичко одстранување
на површинските мртви слоеви на кожата со помош на сонда со дијамантска глава.
-Ги чисти порите и ги одстранува мртвите клетки на кожата.
- Го регулира себумот на кожата која е подложна на создавање на акни.
- Намалува црвенила, лузни, бори и воспаленија од акни.
- Одстранува митисери, флеки, лузни од акни и стрии, ситни бори и хиперпигментација.
- Ги намалува старечките флеки, флеки од сонце, проширени пори.
- Стимулира процес на подмладување (ја зголемува цврстината на колагенските влакна) и ја прави кожата поеластична, поздрава  со подобра структура

Кислородниот третман

Кислородниот третман се изведува така што кислородниот млаз под притисок ги вбризгува активните состојки во површинскиот и средниот слој на кожата. При тоа се употребуваат софистицирани серуми како хијалуронски, колагенски, антиоксидантен и пептиден серум.
Серумите може да се користат  и како коктел, така што под притисок продираат како кислородна инфузија во епидермалниот и дермалниот слој на кожата.
Со ова се постигнува сигурно намалување на борите и тенките линии.
Овој специјализиран козметички третман е направен за да се зголеми количината на кислород во кожата, да се намалат борите и кожата да го врати младешкиот изглед.
За предностите на кислородноит третман кажуваат и Холивудските ѕвезди кои се лојални поддржувачи на овој третман, и затоа со причина третманот се нарекува Холивудски сјај.
- Ја хидрира и тонира кожата и дава сјај и свежина.
- Го подобрува приозводството на колаген, со што се враќа волуменот, цврстината  еластичноста на кожата
- Помага за детоксикација на кожата.
- Го забрзува производството на нови клетки со што се забрзува зараснувањето на лузни, акни и дамки.
- Нема нуспојави и пецкање или црвенило.
- Погоден е за сите типови на кожа.

За компанијата

Козметичко Студио Тропик Белеца постои 28 години, лоцирано во трговскиот центар Лептокарија (Карпош 3).
Пријатно опремен современ салон за подмладување, разубавување и релаксирање на вашето лице и тело.

Тропик Белеца ви нуди најширока палета на професионални третмани, како и совети и одговори на сите ваши прашања, во светот на козметиката и фризерските услуги. Со своето долгогодишно постоење сме во чекор со светските брендови и иновации од оваа област.

Љубезниот и професионален тим ви стои секогаш на располагање, кој постојано се усовршува со посета на семинари и едукации од светот на убавината.
Бидете дел од нашиот тим. Ви нудиме креативност, квалитет и најдобри услуги какви што вие заслужувате. Направете нешто за себе и својата убавина. Обратете ни се нам со доверба, и уверете се во нашиот квалитет.

Поттикнати од идејата на едно место да го споиме долгогодишното искуство, професионалноста и квалитетот кој може да се пренесе и на наредните генерации, тимот на Студио Тропик Белеца дава обуки на млади таленти.

Обуки за:

 • Масажа
 • Надградба на нокти ( маникир и педикир)
 • Шминка
 • Депилација

Обучувањето на младите таленти се изведува според програма верифицирана од Министерство за образование и наука (МОН). Сертификатите се верифицирани во република Македонија, како и во европските земји. Обучувачите се професионалци во својата област, со долгогодишно работно искуство и постојано учество на семинари и едукации од оваа област, пратејќи ги новите трендови и иновации. Учесниците во обуките првенствено се стекнуваат со теоретско знаење (предавање за основите во анатомијата, техники и редоследи на работа, како и професионален однос со клиентите и соработниците). Додека практичното работење опфаќа поголем дел од обуките, и се изведува на модели кои ги обезбедува едукативниот центар или пак учесникот во програмата. По завршувањето на обуката, учесниците се оспособуваат за самостојно да ја работат својата избрана професија. Некои од претходните ученици, веќе работат самостојно сами за себе, водејќи свој бизнис, а некои од нив работат надвор од рамките на државата во европските земји.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.