Silhouette! До 54% попуст на пакет третмани за лице или за тело по избор во Silhouette

Цена од

450 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

900 ден.

Попуст

50%

Заштеда

450 ден.

Купени: 46

 • Васил Главинов 7б/ кат 5 (Центар)

  Одведи ме таму

  02 3131 313

Добивате

Пакет третмани за лице и тело по избор од Silhouette

Опции на понудата:

1 ОХY третман за лице 1,500 ден. 750 ден.
Дијамантски пилинг (микродермоабразија) 900 ден. 450 ден.
APO ласер третман за ревитализација и лечење акни 900 ден. 450 ден.
5 body computer третмани за тело 2,450 ден. 1,200 ден.
Пакет за слабеење: 2 кавитации, 2 микрокомпјутер, 2 slim tone 6,500 ден. 2,999 ден.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 12.11.2020 до 10.12.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Tретманите за лице важат за мажи и за жени, останатите опции важат само за жени
 • Задолжителна е предходна резервација!

Опис

Третмани за тело

Body computer - третман сo четири функции во еден третман. Зголемување на циркулација, отстранување на масните наслаги, длабинско разбивање на целулитот и лифтинг. Резултатот е брзо топење на масните наслаги и намалување на обем.

Slim Tone - третман кој е алтернатива во светот на пластичната хирургија. Работи директно на тонусот на мускулатурата, го одстранува целулитот во целост, прави лимфна дренажа ја измазнува кожата.

Радиофреквенција на тело - третман кој прави затегнување на кожата на телото, при што поттикнува дополнително лачење на еластин и колаген во ткивото. Одличен е за третирање на вишок кожа, стрии и топење на вишок масти.

Body wraping - третман кој инстантно го намалува вишокот на сантиметри во обем само за еден час, кожата е како препордена направен е детокс и целосно измазнета.

Третмани за лице

Радиофреквеција на лице - третман кој прави лифтинг на лицето, топење на вишокот масти и поттикнување на лачење на колаген со помош на инфра црвени зраци.

ОXY третман - третман на лице со кислрод кој прави комплетно чистење ревитализирање, избелување и освежување на кожата на лицето.

Silhouete

Silhouete e македонски бренд, симбол за убава и негувана жена, кој веќе 30 години е во чекор со најголемите трендови и новитети на полето на естетиката, козметологијата и убавината. Салонот располага со над 70 видови апарати со повеќе функции и програми кои опфаќаат третмани на лице, тело и коса. Silhouete е спој на најсовремена технологија и обучен персонал каде секоја жена може да ја добие својата посакувана трансформација. 

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.