60% попуст на пакет од 10 антицелулитни масажи за намалување на целулит и масни наслаги во Halo Beauty - Центар за убавина и здравје во вредност од 5000 ден. по цена од 1999 ден.

Цена

1999 ден.

Вредност

5000 ден.

Попуст

60%

Заштеда

3001 ден.

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени: 1

Добивате

Пакет од 10 антицелулитни масажи за намалување на целулит и масни наслаги

 • 2 масажи со сол од ѓумбир
 • 2 масажи со кафе пилинг и серум за намалување на обем
 • 2 масажи со сол од Тихи Океан и цитрусно овошје
 • 4 масажи со body wraping

Напомена: се третираат само деловите со целулит

( во времетраење од 30 мин.)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 16.10.2019 до 15.11.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Доколку не го посетите салонот во закажаниот термин, купонот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

Опис

Препуштете се на тимот од експерти за обликување на вашето тело во Центарот за убавина и здравје  Halo Beauty Ве очекува професионална услуга и љубезен персонал кој ќе ве пречека со раширени раце за да ги задоволи и надмине вашите очекувања.

Во посебни понуди за вас ќе ги издвоиме:

ДЕРМАРОЛЕР ( МЕЗОРОЛЕР ) ТЕРАПИЈА

Реакцијата на кожата од микротраумите е таква што создава колаген и еластин од прв степен кој се врзува за веќе постоечкиот (стариот) колаген, од трет степен. Кожата станува подебела, затегната, здрава и подмладена.

Колагено – индукционата терапија
успешно може да се користи за:

Подмлaдување
Отстранување на лузни создадени после изгореници, сипаници, хируршки интервенции
Отстранување на целулит
Отстранување на стрии
Депигментација на кожа
Старечки пеги
Длабоки и плитки брчки (околу очи, усни)
Отстранување на акни
Терапија на сува кожа (перутање)
Затегнување на кожа
Третирање на скалпот на главата (третман против опаѓање)
Предности на колагено-индукционата терапија се: одсуство на болка, нема несакани дејства, брзо заздравување, контролирана длабочина на продирање, поголема стимулација на ткивото, неинванзивна метода (без крварење и лузни), можат да се третитаат сите типови на кожа и сите делови на телото, не предизвикува фотосензитивност, резултатите се видливи веќе после неколку дена.
Мезотерапија со дерма ролер е супер комбинација за решавање на повеќе типови на кожни проблеми како сува кожа, стрии , дамки, брчки
ДЕРМАРОЛЕР ( МЕЗОРОЛЕР ) ТЕРАПИЈА

Дермаролерот со своите микроиглички прави најнежни микроубоди во површниот слој на кожата провоцирајќи процес на заздравување на раничките кој предизвикува стимулација на продукција на колаген, еластин и нови, здрави клетки кои ги пополнуваат вдлабнатите лузни од акни и брчките на кожата.

Секој извршен третман ја стимулира колаген продукцијата со што се измазнуваат брчките и лузните како еден вид на мини-инстант фејслифтинг.

Се препорачуваат минимум 6 третмани кои се изведуваат еднаш месечно.

ИНДИКАЦИИ:

Провоцирање на продукција на колаген кај:

- одржување на цврстина и оптегнатост на кожата

- измазнување на лузни од акни

- одстранување на стрии

- измазнување на груба нерамна кожа

-зголемување на ресорпција на секој нанесен продукт на кожата (алтернативна мезотерапија)

-за стопирање на опаѓање на косата и повторно оживување на растот на влакната.
Хијалурон - делување и резултат од употребата -

Се препорачува за сите типови на кожа, а посебно за дехидрирана кожа, без тонус, кожа после 25-та година на која и недостасува влага. ПОРАДИ НИСКА МОЛЕКУЛАРНА МАСА ИМА СПОСОБНОСТ ИНТЕЗИВНО ДА ПЕНЕТРИРА ВО ПОДЛАБОКИТЕ СЛОЕВИ НА КОЖАТА. После апликацијата на ампулата видливо се зголемува хидратацијата и еластичноста на кожата која на изглед е позатегната, посвежа и подмладена.

Колаген - делување и резултат од употребата -

Ампулата содржи дехидрирана микросфера на морскиот колаген кој во допир со влага го зголемува својот волумен 10 пати, ги пополнува линиите на борите и ја измазнува површината на кожата. Се користи за нега на зрела кожа после 30-та година за кожа без тонус. Ефектот на лифтингот е видлив веднаш, кожата е измазнета и смалена е појава на брчки. Кожата е со подобар тонус, затегната е и младешки свежа.

Phytodon - со дејство на подмладување.

Лесно се апсорбира во кожата, го подобрува тонусот, го смалува отекувањето на ткивото и ја поттикнува регенерацијата. Ја подобрува микроциркулацијата на ткивата, го враќа капиларниот проток и го подобрува метаболизмот. Се користи за спречување на создавање капиларна мреза (росацеа). Одлицен ефект при лечење на поткожни чиреви и маститиси.

Хербамин - делува противвоспалително и има антисептичко дејсво.

Го нормализира протокот на капиларна крв. Придонесува за нормализација на водата и минералниот метаболизам. Го успорува процесот на стареење на кожата. Ја подобрува еластичноста. Поради својата мала молекуларна структура лесно и брзо продира во кожата, ја овлажнува и ги елиминира старосните промени. Ја подобрува еластичноста, правејќи ја мазна и свиленкаста и ја поттикнува обновата на станиците. Одржува рамнотежа на водата и стареењето, ги смалува брчките и го подобрува тенот.

Мумитон - ја враќа убавината на кожата од лицето, вратот и телото.

Ја зајакнува косата и го подобрува нејзиниот раст. Одличен е за смалување на стрии и целулит. Со мумитон се успорува процесот на стареење. Шилајитот има способност за подобрување и обнова на станиците. Поради подобрување на протокот на крв делува на подмладувањето. Ги намалува акните и ја чисти кожата. Делува противотровно, противвоспалително, антимикробно како аналгетик и ја тонифицира кожата.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.