Дестинација Македонија! Вистинско адреналинско доживување! 27% попуст на тандем летање со параглајдер од Водно или Скопска Црна Гора + превоз + снимање со GoPro камера од Параглајдинг Клуб Фокс во вредност од 4500 ден. по цена од 3300 ден.

Цена

3300 ден.

Вредност

4500 ден.

Попуст

27%

Заштеда

1200 ден.

Преостанато време

Купени: 10

 • ул. 11 Октомври 19-1/10

  Одведи ме таму

  070 279 088, 075 303 404

  viktorboev@yahoo.com

Добивате

Тандем летање со параглајдер од Водно

 • Место на поаѓање - од Центар (Скопје) до Водно – местото на полетување (можност за превземање од дома)
 • Карта за жичара
 • Снимање со GoPro камера

*Со купени 2 ваучери можност за летање тандем во пар

*Со купени 3 и повеќе ваучери добивате подарок параглајдинг маички

Услови

 • Купонот може да се искористи од 04.06.2020 до 31.12.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација со цел да се договорите за сите детали околу летот
 • Дозволено е сликање или снимање за време на летот
 • Можност за паралелно летање во парови
 • Видео материјалите и сликите се добиваат на CD, USB или се префрлаат на телефон

Опис

Одличен подарок за вашите најблиски. Подарете искуство!

Параглајдинг клубот Фокс постои веќе 12 години.

Дали сте подготвени за екстремно доживување кое ќе го паметите целиот свој живот?

Со оваа зделка ви нудиме една можност да го погледнете градот Скопје од една поинаква перспектива, поглед и чувство на слобода кои ќе ви го одземат здивот и ќе го донесат вашиот адреналин на максимално ниво!

Во соработка со искусниот и професионален тим на Параглајдинг клубот Фокс, ќе имате можност да летате со параглајдер заедно со параглајдинг пилотот Виктор Боев. Можете да летате тандем со вашиот најдобар пријател или партнер.

По кратка подготовка и обука од страна на искусните професионалци, се лета од падините на Водно, користејќи соодветна безбедносна опрема и облека.

Се лета на висина од 1000 метри, а се слетува во Тафталиџе спроти Супер Маркетот Веро. На крајот од зделката можете да погледнете видео кои сведочи за возбудата која ќе ја почувствувате преку оваа авантура.

Адреналин на максимум ниво!

 

Зошто Grouper тимот ви препорачува да го посетите СКОПЈЕ

 • Шумовитото Водно доминира над градот. Кој може да ги заборави љубичиците во Карпош, јапонските цреши на улица „Максим Горки“.
 • Скопје уште од времето е најпознато по мирисот на липите и сенките на костените. Тие се аромата што се врежува во меморијата на сите ваши сетила.
 • Уште славниот Прокопиј, хроничар на царот Јустинијан, во својот познат опис на Јустинијана Прима зборува за скопските гостилници... Оваа традиција скопјани со задоволство ја негуваат до ден-денес. Чкембе, телешка, пилешка, па дури и рибја чорба!
 • Во Дебар Маало се одиграл првиот фудбалски меч, отворена е првата летна кафеана, направен е првиот уреден парк, првиот стадион, првиот Природонаучен музеј и Зоолошката градина, првите куќи во модерен и граѓански дух.
 • Некогаш јагне, бамји и татлии. Денес – десетка со кромид или бифтек во пепер сос, салата рикола со пармезан и чоколадно суфле со сладолед. Такво е Скопје – сè е измешано во едно.
 • Арапска куќа, подигната во 1938 година, во тоа време (а богами и денес) била вистинска сензација.
 • Скопје својот европски дух и шмек почнува да го добива со изградбата на пругата Скопје-Солун во 1873 година.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.