Одмор и релаксација во Парга, Грција (25.09 - 02.10.2019)! 25% попуст на 7 ноќевања со појадок во Хотел Alkyon од ЈК Травел во вредност од 8618 ден. (139€ ) по цен од 7378 ден. (119€)

Вредност

8618 ден.

Попуст

14%

Заштеда

1240 ден.

 • Добривоје Радосављевиќ 22, Битола (спроти Стопанска Банка Битола)

  Одведи ме таму

  026149899, 026131000, 075351099

  jktravelclient@gmail.com

 • Генерал Васко Карангелевски бр.41/л14/л101, Битола (Нов Пазар)

  Одведи ме таму

  026149899, 026131000, 075351099

  jktravelclient@gmail.com

 • Ванчо Прке бр. 121 локал 16, Штип (во зграда: Кубус)

  Одведи ме таму

  026149899, 026131000, 075351099

  jktravelclient@gmail.com

Добивате

Понудата е по лице за 7 ноќевања во Хотел Alkyon за термин 25.09 - 02.10.2019

Услови

 • Купонот може да се искористи од 25.09.2019 до 02.10.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите ваучерот информирајте се во агенцијата за слободни места.
 • По купувањето на купонот задолжително посетете ја агенцијата ЈК Травел за да направите резервација и да потпишете договор за патувањето
 • Доплати:
 • Доплата за туристичка такса на лице место 0,5 еур по соба од ден (се плаќа во самиот објект)
 • 1 во дете 0-5.99 Бесплатно – не користи легло
 • 1 во дете 6-11,99 Бесплатно на база ноќевање со појадок или вечера
 • 2 ро дете 0-11.99 години во трокреветна соба БЕСПЛАТНО на база ноќевање со појадок / на Полупансион плаќа само 56еур
 • Трет возрасен во трокреветна соба – бесплатно / на Полупансион плаќа само 56еур
 • Појадокот е во ресторанот на самиот хотел
 • Во цената не е вклучен превоз, постои можност за доплата директно во агенцијата
 • Цена за превоз од Скопје за Парга:
 • Скопје (Дрводекор) - 45 еур. по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес - 50 еур. по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) - 45 еур. по лице
 • Цена за превоз од Битола за Парга:
 • Битола (Автобуска станица Транскоп - на перон) - 40 еур. по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) - Трансфер до Битола - 45 еур.
 • Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола - 45 еур. по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола - 45 еур. по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола - 45 еур. по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола - 45 еур. по лице
 • Време на поаѓање кон Грција:
 • 01:00 ч. Скопје (Дрводекор)
 • 01:45 ч. Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • 12:45 ч. Штип (паркинг пред пошта)
 • 02:30 ч. Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)
 • 03:20 ч. Прилеп (бензинска пумпа Лукоил)
 • 04:00 ч. Битола (Главна автобуска станица)
 • 03.15 ч. Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
 • 02:30 ч. Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • 02.15 ч. Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
 • 02:45 ч. Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)
 • Време на заминување од Грција:
 • Бус Лефкада (времињата се по МК време)
 • Агиос Никитас 12:30 ч. / Нидри 13:00 ч.
 • Никиана 13:30 ч. / Канали 14:15 ч.
 • Бус Парга-Врахос
 • Врахос 13:00 ч. / Амудиа 13:15 ч. / Парга 13:45 ч.

Опис

Парга се наоѓа на Јонското море, во областа Епир, на околу 60 км на југ од градот Јанина. Плажите во Парга имаат кристално чиста вода и зелена околина. Градската плажа е песочна, чиста а во нејзина близина се наоѓа островче одлично за опуштање до кое може да допливате. Плажата Valtos Beach се наоѓа на 2 км од центарот на Парга. Долга песочна плажа која е најпопуларна меѓу туристите бидејќи има прекрасни таверни и барови. Погледот од Валтос е навистина единствен: високо на левата страна е импозантниот дворец, а десно погледот е кон морето и блиските острови Паксос и Антипаксос кои може да ги посетите со бродче. Парга е навистина специфично, но сепак прекрасно место за незаборавен одмор.

Хотел ”Alkyon се наоѓа во централниот дел на Парга, и оваа година е комплетно реновиран.

Хотелот располага со двокреветни и трокреветни соби. Собите располагаат со клима (вклучена во цена), интернет, сеф. Исто така во склоп на хотелот има надворешен базен, чие што користење е бесплатно за гостите на хотелот.

(Појадокот се одвива во хотелот, а вечерата се одвива во ресторан Топ Кафе кој се наоѓа на 100м оддалеченост од Хотел Алкион, и гостите можат да бираат од следниве пориции кој се изготвуваат секојдневно: Порција пилешко суфлаки, порција свинско суфлаки, Бифтеки, Пилешки прсти, Грчка колбасица, Мусака, Пастичио, Порција Гиро. Сите порции се сервирани со пржен компир, салата, Ѕаѕики, пита лепче) Пијалокот се доплаќа дополнително на лице место.

GPS Координати: 39°17’11.4″N 20°24’04.1″E

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.