Early Booking за Парга, Јонски Брег во Август! 5% попуст на 9 ноќевања во Villa Mathias + опција за автобуски превоз

РАСПРОДАДЕНО

Early Booking за Парга, Јонски Брег во Август! 5% попуст на 9 ноќевања во Villa Mathias + опција за автобуски превоз

Цена

26,269 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

27,652 ден.

Попуст

5%

Заштеда

1,383 ден.

 • Лермонтова 3/6, Скопје, Македонија 1000 Скопје, Македонија

 • 070 338 383

 • travel@grouper.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 17:00

Добивате

Понудата е по соба и вклучува 9 ноќевања во студио за 2 лица во Villa Mathias - Парга, за термин по избор:

 • Термин (05.08-14.08.2018), цена: 27 652 ден. 26 269 ден.
 • Термин (14.08-23.08.2018), цена: 27 652 ден. 26 269 ден.
 • Термин (23.08-01.09.2018), цена: 23 064 ден. 21 911 ден.

Доплати:

 • Превоз за возрасен, цена: 2790 ден.
 • Превоз за дете, цена: 1984 ден.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 05.08.2018 до 01.09.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да направите предрезервација во агенцијата
 • По купувањето на купонот потребно да се јавите во агенцијата да ја потврдите резервацијата
 • Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител, со одобрение од сопственикот на објектот.
 • Цените се дадени по соба за 9 ноќевања БЕЗ вклучен автобуски превоз.
 • Доплати:
 • Превоз за возрасен, цена: 2790 ден.
 • Превоз за дете, цена: 1984 ден.
 • За употреба на клима уред (каде што е достапен) се доплаќа директно во вилата
 • За турисичка такса се доплаќа од 0,5 - 1 еур. на ден директно во вилата
 • Доколку не ги искористите купоните во предвидениот рок истите ја губат својата промотивна вредност и средствата не може да се рефундираат

Опис

Објектот Mathias е двокатна зграда со повеќе студија, наменета исклучиво за туристичко престојување во Парга. Нејзината местоположба која иако ја лоцира на кружниот пат над градот, воедно и овозможува и прекрасен поглед врз Парга и нејзиниот залив. Со својата одлична опременост и степенесто распоредените балкони, оваа вила овозможува одличен престој за секој нејзин гостин. Одличната опременост на двокреветните студија, како и паркинг место за секое од нив, ја издвојува во нејзината комфорност за престој пред многу слични објекти. Оддалеченоста од градските гужви и приближно истото растојание од сите три плажи на Парга, воедно и дава предност за сите оние кои во Парга би отпатувале со сопствен превоз. 

Сместувањето во Parga, кај најголемиот број туристи е ориентирано кон локалните објекти за сместување кои располагаат со студиа и апартмани. Независноста за време на престојот, прилагодена на сопствениот распоред на времето е императив за најголем дел од нејзините гости. Сето тоа е особено битно, кога ќе се земе в предвид потребната подвижност и секојдневно патување до прекрасните околни плажи, археолошки и туристички локалитети. Самиот град со својата местоположба, наметнува асистенција при сместување од страна на локалните туроператори, кои со мали комбиња и пик-ап возила од локалниот паркинг за автобуси, ги пренесуваат патниците и багажот до нивните објекти. Парга е навистина специфично, но сепак прекрасно место за незаборавен одмор.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ