Игра, дружење, натпревар! 55% попуст на еден час билјард (Pool 9ft) во 4Bowling - Capitol Mall во вредност од 220 ден. по цена од 99 ден.

Цена

99 ден.

Вредност

220 ден.

Попуст

55%

Заштеда

121 ден.

Купени: 30

Добивате

Партија билјард (Pool 9ft)

  • Времетраење: 1 час
  • Број на членови: минимум 2 лица

Услови

  • Купонот може да се искористи од 01.10.2020 до 15.11.2020
  • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
  • Задолжителна е претходна резервација на термин

Опис

Како придонесува за тимот?

Доколку до сега не сте пробале да играте билјард, сега е вистинското време. Соберете ги омилените колеги и опуштете со во едночасовна партија билјард. А доколку не знаете како да ги "центрирате" топчињата или правилно да ја користите опремата, сигурни сме дека некој ваш колега веќе има искуство и искористете го за да ви ја даде потребната обука и да бидете најдобриот играч. Затоа што се е поубаво кога се игра тимски, иако билијардот сам по себе е индивидална игра, односно секој добива score за себе. Не само што ќе го кренете забавниот и пријателски дух во тимот, туку оваа тимска игра ќе ви помогне да ја зголемите концентрацијата, фокусот како и мотивацијата да бидете подобар во следниот удар на топката. И секако, да потрошите некоја калорија плус и да ги истегнете мускулите доколку тоа не го правите често.

Како функционира?

Дружењето со 10 кегли претставува друштвена игра наменета за сите возрасти. Заземете ја правилната позиција, навалете се над масата и shoot! Благодарение на позитивното чувство кое го предизвикува, натпреварувачкиот дух и забавата претставува одлична игра. Погоди ги сите топки и биди херојот на тимот!

4Bowlling, Capitol Mall

4Bowlling е современа професионална куглана лоцирана на третиот кат во Капитол Мол населба Аеродром, која заедно со игротеката Кидс Парк го сочинува најголемиот семеен забавен центар Капитол Плеј.

Кугланата го негува американскиот начин на куглање кој се разликува од европскиот пред сѐ по тоа што има дупки за прстите на самите топки за куглање. Опремена е со 3 ленти за куглање од реномираниот бренд Brunswick, дисплеј за резултати, професионални топки како и патики за куглање.

За дополнителна забава, составен дел на кугланата од спортски и забавен карактер се и две професионални Brunswick билјард маси.

Убаво уреден и стилизиран ентериер, професионален шанк опремен со најразличен пијалак, професионален и ведар персонал кој Ви стои на располагање.

Располага и со пространа тераса која се користи најчесто за следење на спортски натпревари и како место наменето за пушачи.

Од безбедносни причини минимална возраст за oваа активност е 10 години.

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.