Недела на храна #СкопјеГурман! 50% попуст на паста по избор: тортелини quatro formaggi или пене pomodori misti во бродски амбиент во Hotel restaurant Senigallia

РАСПРОДАДЕНО

Недела на храна #СкопјеГурман! 50% попуст на паста по избор: тортелини quatro formaggi или пене pomodori misti во бродски амбиент во Hotel restaurant Senigallia

Цена

139 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

280 ден.

Попуст

50%

Заштеда

141 ден.

Купени : 129

 • Брод - ул. Кеј 13ти Ноември, Скопје 1000 Скопје, Македонија

 • 02 322 4044

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 08:00 - 00:00

Добивате

Паста по избор:

 • Tортелини quatro formaggi, цена: 350 ден. 175 ден.
 • Пене pomodori misti, цена: 280 ден. 139 ден.

Опција Скопско 1+1 гратис: Скопско 0.3l, цена: 100 ден.

*Доколку купите купон за Скопско пиво, добивате 1 Скопско гратис!

*Купонот за Скопско 1+1 гратис важи само доколку купите купон за храна од зделката!


Услови

 • Купонот може да се искористи од 04.06.2018 до 22.07.2018
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Понудата важи за во ресторанот, не важи "за носење"
 • За секој купен купон за Скопско пиво, добивате 1 Скопско пиво гратис
 • Колку купони за пиво Скопско купите, толку пива гратис добивате
 • Купонот за Скопско 1+1 гратис важи само доколку купите купон за храна од зделката!

Опис

Состав:

 • Тортелини quatro formaggi: тортелини полнети со пармезан во сос од горгонзола, бри, моцарела
 • Пене pomodori misti: пене во сос од црвен домат, тиквички, модар патлиџан, лук и маслиново

Хотел и ресторан Senigallia, е првиот хотел-ресторан на вода, закотвен во центарот на градот, кој е дел од групацијата во која се вклучени рестораните Воденица Мулино и Spizzicotto.

Кога ќе помислите на вкусно приготвен медитерански оброк во срцето на Скопје, ова е дефинитивно вистинското место кое треба да го посетите. Секое јадење е приготвено со посебно внимание од рака на врвни мајстори со долгогодишно искуство. Тука може да уживате во вистинска италијанска паста по познатиот рецепт на Воденица Мулино, кремасти италијански десерти и одлични бургери и специјлаитети од месо.

Храната и услугата е ок. АМА времето за кое се служи храната, катастрофално лошо. За 6 пасти чекавме 45 минути!!!!! Крајно неодговорно. А што е најлошо од се, кога се јавивме да резервираме, прашавме дали да нарачаме по телефон, за да биде готово. Рекоа не мора, за 15 минути max ќе ви бидат готови тестенините. Многу лошо и неодговорно. За време на пауза за ручек, да дозволиш гостин да те чека 45 минути за спремање на паста е крајно неодговорно. И да напоменам, за јадење имаше вкупно 3-4 маси за да услужат, можам да замислам колку ќе чекавме ако беше полн локалот.

Член на Grouper од: 22-01-2013
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ