Kids Week! Откријте го вашиот талент! 72% попуст на четиримесечен курс по пеење + сертификат во Музичко училиште Music House

Цена

990 ден.

Вредност

3500 ден.

Попуст

72%

Заштеда

2510 ден.

Купени: 1

 • Булевар Партизански Одреди бб, Скопје (Универзална сала)

  Одведи ме таму

  078 256 374

  musichouse.mk@gmail.com

Добивате

Четиримесечен курс по пеење, вклучува:
 • 32 термини со 28 часови по пеење
 • 3 проби со бенд
 • Еден завршен концерт
 • Часовите се изведуваат во мали групи од 5-6 деца
 • Термини: 2 часа неделно - 60 минути (термините се флексибилни и се по договор)

*Наставата се одржува на англиски и албански јазик

 

Услови

 • Купонот може да се искористи од 04.09.2019 до 30.09.2019
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • По купување на купонот задолжително контактирајте ги Music House на: 078/ 256 - 374 или на меил: musichouse.mk@gmail.com и info@musichouse.mk за да го резервирате вашето место во групата
 • По купување на купонот склучувате договор за посетување на целиот курс
 • Втората, третата и четвртата рата се по редовна цена од 3500 денари
 • Понудата важи за деца над 7 години

Опис

Програмата за пеење, вклучува:

 • Загревање и вежби за распевање
 • Скали и вибрато
 • Артикулации, динамика и интонација
 • Дишење и дикција
 • Музички стилови
 • Терци и пеење во втор глас
 • Самодоверба
 • Однесување на сцена
 • Live performance

Одделот за пеење го води еден од најреномираните оперски пеачи и вокални инструктори – Ѓорги Цуцковски, кој досега бил личен вокален инструктор на најголемите музички ѕвезди вклучувајќи ги Марија Ивановска од Ај Кју, Антониа Гиговска, Лина Пејовска и многу други. Единствен кој има специјализација во Виена овозможувајќи му да биде еден од најдобрите инструктори на овие простори. На неговите часови ќе го придружува помлада асистентка со која ќе работат поп пеење во пракса.

Музичкото училиште Music House ви нуди едно интересно дружење со популарната музиката. Тоа што е својствено за “Music House” е квалитетниот и искусен наставен кадар, интересната програма која вклучува изучување на најпопуларните песни од современите музички стилови, неконвенционалниот пристап кон учењето и условите во кои се одвива наставата. Music House постои 6 години и досега има организирано 12 концерти каде настапувале учениците од училиштето и 7 летни и зимски кампови.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.