Најдобрата регенеративна козметика на база на природни пептиди! До 20% попуст на регенеративна козметика за лице, коса или тело од Peptidi.mk

Цена од

935 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

1100 ден.

Попуст

15%

Заштеда

165 ден.
 • Париска 16, Скопје 1000, Македонија

  Одведи ме таму

  [email protected]

Добивате

Опции на понудата:

Hair balm (Балзам за коса) 1,100 ден. 935 ден.
Cream for broken capillaries and spider veins with peptides RN07 (Испукани капилари и пајакови вени) 1,200 ден. 1,020 ден.
Intensive eye cream RN05 (Интензивна крема за очи) 1,300 ден. 1,040 ден.
Anti-swelling eye cream RN06 (Гел за оток и темни дамки околу очите) 1,300 ден. 1,040 ден.
Anti-wrinkle face cream RN01 (против брчки) 1,300 ден. 1,100 ден.
Mesotel for hair and scalp (за коса и скалп) 1,300 ден. 1,100 ден.
Nourishing hand cream RN10 (Хранлива крема за раце) 1,300 ден. 1,100 ден.
Anti-aging leg cream RN11 (Крема за проширени вени на нозете) 1,300 ден. 1,100 ден.
Shampoo (шампон за сите типови коса) 1,500 ден. 1,275 ден.
Night face cream RN03 (ноќна крема против стареење) 1,550 ден. 1,310 ден.
Anti-aging day face cream RN02 (дневна крема против стареење) 1,600 ден. 1,360 ден.
PRO Restoring face cream (Ревитализирачка крема за лице) 2,400 ден. 2,040 ден.

*Повеќе за производите прочитајте во делот ОПИС, за доставата во делот УСЛОВИ

Услови

 • Купонот може да се искористи од 12.11.2022 до 11.12.2022
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Доставата не е вклучена во цената и изнесува 120 ден. (се доплаќа при прием на пратката)
 • По купување на купонот испратете ги податоците за достава на e-mail: [email protected] (име, презиме, адреса, телефонски број и кодовите од купонот)
 • Доколку имате нарачка над 2500 ден, доставата е бесплатна
 • Доставата се врши во рок од 3-5 работни дена
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени

Опис

Hair balm (Балзам за коса) 200ml
Балзамот за коса е наменет за интензивно негување и целосно хидрирање на косата. Пептидите од ’рскавица и од тимус дејствуваат на интрацелуларно ниво, ја реконструираат структурата, а што е најбитно ја стимулираат регенерацијата на фоликулите на косата. Како резултат на тоа, косата станува мека, сјајна и витална. Се препорачува за комбинирана употреба со шампонот за сите типови коса од линијата СПА лајн.

Anti-wrinkle face cream RN01 (Крема за лице против брчки) 30ml
Ексклузивен козметички препарат со совршена комбинација од избрани компоненти, која Ви гарантира максимален ефект на подмладување на кожата на лицето и околу очите. Кремата поседува исклучително висока пенетративна и апсорбирачка способност, хипоалергична е и погодна за чувствителна кожа. Но, најважно од сè содржи природни пептиди од ’рскавично ткиво кои го регулираат метаболизмот и обновувањето на клетките, што доведува до регенерација на кожата и успорување на процесот на нејзиното стареење.

Anti-aging day face cream RN02 (Дневна крема против стареење на кожата) 50ml
Дневната крема од линијата Reviline има изразено антиоксидантно дејство, пружа ефикасна заштита од слободните радикали, ја хидрира и ја храни кожата на лицето. Поради ефектот на природните пептиди од тимус содржани во неа, метаболизмот на клетките на кожата се обновува и задржува оптимално физиолошко ниво. Текстурата и бојата на Вашата кожа значително се подобруваат и се постигнува лифтинг-ефект.

Shampoo (шампон за сите типови коса) 200ml
Неверојатно благ шампон кој ѝ дава на косата витална сила, еластичност и волумен. Шампонот содржи пептиди од крвни садови, од ’рскавица и од тимус, а исто така содржи и биоантиоксидативен комплекс Неовитин® и биофлаволипиден комплекс Активитин. При редовна употреба се стимулира регенерацијата на фоликулите на косата, се зајакнува коренот и структурата на скалпот и се подобрува циркулацијата на крвта во скалпот.

Night face cream RN03 (ноќна крема против стареење на кожата) 50ml
Ноќната крема за подмладување и спречување на стареењето на кожата на лицето е обогатена со пептиди од тимус и други важни состојки кои ја прават ексклузивен козметички препарат. Состојките во кремата успешно ги отстрануваат токсините од Вашата кожа, го активираат клеточното дишење и го блокираат уништувањето на еластичните влакна на кожата. Совршена е во комбинација со дневната крема од линијата Reviline.

Intensive eye cream RN05 (Интензивна крема за кожата околу очите) 30ml
Интензивната крема RN05 од линијата Reviline претставува козметички хипоалергичен препарат кој Ви нуди огромен ефект на подмладување на нежната кожа околу очите. Кремата содржи пептиди и други благотворни својства кои пружаат силно антиоксидантно дејство, ги измазнуваат малите брчки во аглите на очите, ги стимулираат процесите на регенерирање на клетките, ја затегнуваат кожата, ја ублажуваат иритацијата и ја смируваат Вашата кожа.

Anti-swelling eye cream RN06 (Гел за отоци и темни дамки околу очите) 30ml
Гел-кремата со пептиди за отоци и темни дамки околу очите содржи такви состојки кои помагаат драстично да се намали отокот околу очите и спречуваат појава на темни дамки. Она што е најважно, гелот содржи природни пептиди од панкреас, од крвни садови, од ’рскавица и од тимус, кои му даваат силно антиоксидантно дејство, а понатаму гелот ја подобрува самата трофичност на кожата.

Cream for broken capillaries and spider veins with peptides RN07 (испукани капилари и пајакови вени) 30ml
Козметичката пептидна линија Reviline, Ви нуди и крема за испукани капилари и пајакови вени, со чија употреба ќе постигнете ефект на намалување на испуканите капилари и пајаковите вени на Вашето тело. Кремата е хипоалергена, нежна за чувствителна кожа и има исклучително висока пенетративна и апсорбирачка способност. Оваа крема со пептиди се препорачува за подобрување на циркулацијата на крвта, зајакнување на ѕидовите на капиларните садови и нормализирање на нивната пропустливост, како и за враќање на еластичноста на садовите на сврзното ткиво, со што се спречува и самата појава на испукани капилари и пајакови вени.

Nourishing hand cream RN10 (Хранлива крема за раце) 50ml
Поради силното антиоксидантно дејство кое го имаат сите производи од линијата Reviline, со користење на хранливата крема за раце максимално ќе ја заштитите кожата на Вашите раце и ќе добиете негувана и мека кожа. Кремата содржи пептиди од крвни садови, од ’рскавица и од тимус, кои го стимулираат обновувањето на клетките и ја зголемуваат отпорноста на кожата при изложеност на топлина или на студ, како и на други штетни влијанија.

Anti-aging leg cream RN11 (Крема за проширени вени на нозете) 50ml
Кремата за проширени вени Ви пружа нега на кожата на нозе со знаци на варикоза, ја враќа леснотијата, го отстранува заморот и болните манифестации во нозете. Таа е профилактичко средство и штити од агресивни штетни влијанија. Пептидите кои ги содржи оваа крема помагаа да се подобри микроструктурата на кожата и метаболизмот на клетките, а заедно со другите состојки пружаат силно антиоксидантно дејство.

PRO Restoring face cream (Ревитализирачка крема за лице) 50ml
Уникатната комбинација на кратки пептиди, ефективни растителни екстракти и есенцијални природни масла силно влијаат во спречување на стареењето на кожата и деструктивните ефекти на штетните влијанија и фактори од животната средина врз кожата на Вашето лице. Со помош на моќни антиоксиданси од растително потекло и природни пептиди, оваа крема спречува појава на брчки, ја хидрира кожата, ја прави еластична, ги стимулира процесите на размена на материи во клетките на кожата и ја враќа природната способност за саморегенерација на кожата.

Mesotel for hair and scalp (за коса и скалп) 50ml
Надворешната неинвазивна линија за мезотерапија се покажа како ефикасен комплекс состојки наменети против несакани ефекти на кожата на скалпот и на косата. Комплексот NRE-4 + Neovitin® од линијата Mesotel претставува најуспешна комбинација на високоактивни компоненти кои ги негуваат, заштитуваат и регенерираат клетките на скалпот. Се препорачува за стимулирањe на раст на косата, спречување на предвремено побелување и опаѓање на косата, спречување на појава на првут и подобрување на општата состојба на скалпот.

За компанијата

Најдобрата регенеративна козметика на база на природни пептиди сега достапна и на македонскиот пазар. Промотивно Ви нуди до 20% попуст на пептидните производи од линиите: Mesotel, Reviline и Spa Line.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.