77% попуст на шишање + фенирање + ботокс третман на коса со професионалната линија Botu-Cure Special Care на италијанскиот бренд KAYPRO во фризерски салон Перфект во вредност од 1700 ден. по цена од 399 ден.

Вредност

1700 ден.

Попуст

77%

Заштеда

1301 ден.

Купени: 21

 • ул. Елисие Поповски бр.10 Капиштец

  Одведи ме таму

  070 690 660

  katesmilevska@gmail.com

Добивате

Третман за коса (времетраење: 30 мин.)

 • Шишање
 • фенирање
 • ботокс третман за коса

*Третманот се изведува со професионалната линија Botu-Cure Special Care на италијанскиот бренд KAYPRO

Услови

 • Купонот може да се искористи од 22.01.2019 до 08.04.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација

Опис

Сега имате можност вашата коса да биде негувана од светскиот бренд KAYPRO и професионалната линија Botu-Cure Special Care. Со овој купон добивате третман од професионалната линија за коса Botu-Cure Special Care на италијанскиот бренд KAYPRO , кој вклучува ботокс, кератин и растителни пептиди.

Резултат - Во контакт со присутната вода во самото влакно, ботоксната молекула се шири, создавајќи тридимензионална мрежа која го прави влакното погусто и по волуменесто. Косата го враќа природниот протеински баланс, здрав и витален изглед.

Овој третман се состои од 4 чекори:

1 чекор: косата се мие со шампон со ботокс, кератин и и растителни пептиди за реконструкција на косата. Шампонот се нанесува полека се додека влакното не се отвори во целост. Се масира нежно, а потоа се плакне косата. Овој шампон нежно ја чисти косата и го потпомага внатрешниот процес на реконструкција. Шампонот има специфична формула која придонесува за враќање на природниот баланс на протеини во влакното.

2 чекор: по миењето, на косата се нанесува филер за реконструкција со PH 5.5 со ботокс, кератин и и растителни пептиди. Филерот пенетрира длабоко во структурата на кршливата и оштетена коса, зајакнувајќи ја и обновувајќи ги оштетените делови и репарирајќи ја внатрешно. Филерот се нанесува со шприц дијагонално на секој прамен, масирајќи одмерено од врвовите кон коренот.

3 чекор: по нанесување на филерот, се нанесува реконструктивна маска со ботокс, кератин и и растителни пептиди. Оваа маска со нејзината богата, густа и кремаста формула ги затвара оштетенте кутикули на влакното, поттикнувајќи го внатрешниот процес на регенерација.

4 чекор: по маската, се нанесува филер спреј за регенерација со ботокс, кератин и и растителни пептиди кој ја тонира косата, и дава волумен, доведувајќи ја косата до сјајна мекост и свиленкавост, без да ја слепува и натежнува.

Фризеркото студио Перфект постои 18 години. Рацете на искусните вработе ќе ја доведат вашата коса до перфекција.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.