77% попуст на шишање + фенирање + ботокс третман на коса со професионалната линија Botu-Cure Special Care на италијанскиот бренд KAYPRO во фризерски салон Перфект во вредност од 1700 ден. по цена од 399 ден.

РАСПРОДАДЕНО

77% попуст на шишање + фенирање + ботокс третман на коса со професионалната линија Botu-Cure Special Care на италијанскиот бренд KAYPRO во фризерски салон Перфект во вредност од 1700 ден. по цена од 399 ден.

Цена

399 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

1,700 ден.

Попуст

76%

Заштеда

1,301 ден.

Купени : 26

 • ул. Елисие Поповски бр.10 Капиштец Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • 070 690 660

 • katesmilevska@gmail.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 12:00 - 20:00 Саб: 12:00 - 20:00
 • ул. Елисие Поповски бр.10 Капиштец Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • Одведи ме таму

 • 070 690 660

Добивате

Третман за коса (времетраење: 30 мин.)

 • Шишање
 • фенирање
 • ботокс третман за коса

*Третманот се изведува со професионалната линија Botu-Cure Special Care на италијанскиот бренд KAYPRO


Услови

 • Купонот може да се искористи од 09.11.2018 до 19.01.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација

Опис

Сега имате можност вашата коса да биде негувана од светскиот бренд KAYPRO и професионалната линија Botu-Cure Special Care. Со овој купон добивате третман од професионалната линија за коса Botu-Cure Special Care на италијанскиот бренд KAYPRO , кој вклучува ботокс, кератин и растителни пептиди.

Резултат - Во контакт со присутната вода во самото влакно, ботоксната молекула се шири, создавајќи тридимензионална мрежа која го прави влакното погусто и по волуменесто. Косата го враќа природниот протеински баланс, здрав и витален изглед.

Овој третман се состои од 4 чекори:

1 чекор: косата се мие со шампон со ботокс, кератин и и растителни пептиди за реконструкција на косата. Шампонот се нанесува полека се додека влакното не се отвори во целост. Се масира нежно, а потоа се плакне косата. Овој шампон нежно ја чисти косата и го потпомага внатрешниот процес на реконструкција. Шампонот има специфична формула која придонесува за враќање на природниот баланс на протеини во влакното.

2 чекор: по миењето, на косата се нанесува филер за реконструкција со PH 5.5 со ботокс, кератин и и растителни пептиди. Филерот пенетрира длабоко во структурата на кршливата и оштетена коса, зајакнувајќи ја и обновувајќи ги оштетените делови и репарирајќи ја внатрешно. Филерот се нанесува со шприц дијагонално на секој прамен, масирајќи одмерено од врвовите кон коренот.

3 чекор: по нанесување на филерот, се нанесува реконструктивна маска со ботокс, кератин и и растителни пептиди. Оваа маска со нејзината богата, густа и кремаста формула ги затвара оштетенте кутикули на влакното, поттикнувајќи го внатрешниот процес на регенерација.

4 чекор: по маската, се нанесува филер спреј за регенерација со ботокс, кератин и и растителни пептиди кој ја тонира косата, и дава волумен, доведувајќи ја косата до сјајна мекост и свиленкавост, без да ја слепува и натежнува.

Фризеркото студио Перфект постои 18 години. Рацете на искусните вработе ќе ја доведат вашата коса до перфекција.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ