10 ја следат оваа компанија


Перлит - подобрувач на почва

49 ден.

Ве молиме одберете една од наведените опции!

Опис

ПЕРЛИТ е експадиран вулкански песок, кој е хемиски неутрален, природен и се користи како помошно средство за подобрување на почва. Перлитот е неутрално средство, создава оптимална клима за растенијата и семињата, па може да се користи и за прортување.

Најважни својства на Перлитот се:

  • Висока способност за акумулирање на воздух (ca. 50% vol.)
  • Висока способност на задржување на вода (ca. 50% vol.)
  • Споро и рамномерно испуштање на влага
  • Дренирање на почвата
  • Хемиски е неутрален и одговара на принципите на органско производство

Детали за испорака

Испорака

За компанијата

МамаОргана е еко-компанија која од отпад од храна, произведува органски ѓубрива, со цел да им помогне на фармерите и урбаните градинари, во одгледувањето наздрава и чиста храна.

За поголемо еко влијание во што повеќе сфери од секојдневниот живот, покрај подобрувачите на почви, тие во својот асортиман ги нудат Еко песокот за мачки (природна алтернатива на силиконските песоци) и FreshAir on-a-plate (комбинација на билки за прочистување на воздух во внатрешни простории).

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.