10 ја следат оваа компанија


Перница Магнигел

5300 ден.

 • Наум Наумовски Борче 87, Skopje, North Macedonia

  Одведи ме таму

  078700222

  info@magniflex.com.mk

Опис

Димензии

72 x 42 x 12cm

Зошто да ја изберете?

 • Magnigel пената е иновативен материјал кој е исклучително мек, свеж и дозволува проток на воздух.
 • Навлаката е изработена од специјална Magniflex ткаенина, која е пријатна на допир.
 • Magniflex ткаенината е специјално дизајнирана со висока моќ на апсорпција на влага и истата е отпорна на абење, растегнување и оштетување.
 • Standard перницата го има задржано традиционалниот облик на сапун.

Magnigel Standard – Единствено нешто што кај оваа перница е традиционално и веќе видено е нејзиниот облик на сапун.

Инаку, нејзината внатрешност е изработена од материјал од последната генерација на иновативни материјали кои имаат неверојатна моќ да ја дисперизираат топлината по целата површина, оставајќи го местото на кое лежите секогаш суво и свежо.

Magnigel Standard е перница која нуди одлична поддршка на рамениците, вратот и главата.

Навлаката на оваа перница е изработена од посебна вискозна ткаенина, која на допир е мека и исклучително трајна. Истата, лесно се вади и може да се пере. 

Подетални информаци околу продуктот погледнете овде

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи
 • Време потребно за достава: 3-5 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на тел: 078700222
 • Доколку имате потреба од Душек кој е во нестандарна димензија,контактирајте ја компанијата Магнифлех за повеќе детали околу изработката и времетраењето на истата
 • Види ја продавницата на "Magniflex" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Magniflex"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Magniflex најквалитетните италијански душеци,перници и додатоци за спиење.

Продуктите ги поседуваат сите највисоки сертификати за квалитет, со што го гарантираат Вашето здравје и внимаваат на природата. Со гордост можеме да кажеме дека до сега, над 35 милиони луѓе во светот, го избраа Magniflex за свој душек.

Целиот производствен процес на Magniflex е еко- пријателски и во хармонија со природата. Нашата компанија е една од ретките која се грижи и за начинот на кој производите се транспортираат и за тоа, секој душек да стигне во перфектна состојба до клиентот. Magniflex е застапен во повеќе од 80 земји во светот.

Може да го најдете од Фиренца до Њујорк, од Токио до Кипар, во Сингапур, Дубаи, Манила, Киев и каде уште не… Ние во MAGNIFLEX, се фокусираме на производство на душеци, перници и додатоци за спиење, со врвен квалитет. Истражуваме, пронаоѓаме и ги користиме најнапредните материјали и најнови технологии да креираме јадра од патентирана пена за сите наши душеци.

Од високо ортопедската HR пена до сензационалната мемори пена, нашите пени се трајни, нудат супериорна поддршка и незаменлив комфор.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.