10 ја следат оваа компанија


Перница Магнигел Дупла

6500 ден.

 • Наум Наумовски Борче 87, Skopje, North Macedonia

  Одведи ме таму

  078700222

  info@magniflex.com.mk

Опис

Димензии

 • 72 x 42 x 14cm

Зошто да ја изберете?

 • Double Support Standard е перница со две различни страни и тоа комбинација од патентираната Memoform Magnifoam пена која се обликува и прилагодува според тежината на вратот и главата, нудејќи совршена поддршка и опуштање на мускулите од едната страна и иновативната Magnigel пена – материјал кој е исклучително мек, свеж и дозволува проток на воздух, од другата.
 • Навлаката е изработена од Magniflex ткаенината, која е специјално дизајнирана со висока моќ на апсорпција на влага и истата е отпорна на абење, растегнување и оштетување.
 • Double Support Standard перницата го има задржано традиционалниот облик на сапун.

Double Support Standard - Со купување на Double Support Standard вие всушност добивате две перници со различни карактеристики.

Единствената комбинација на материјали кои се употребени при нејзино производство и даваат на оваа перница уникатни својства како што се летна и зимска страна и истовремено тврда и мека страна.

Се што треба е да ја превртите перницата и да уживате во удобноста на Memoform Мagnifoam пената од едната страна или да ја почувствувате поддршката и свежината на Мagnigel пената од другата страна.

Дуплирајте го комфорот и задоволството!

Подетални информаци околу продуктот погледнете овде

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи
 • Време потребно за достава: 3-5 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на тел: 078700222
 • Доколку имате потреба од Душек кој е во нестандарна димензија,контактирајте ја компанијата Магнифлех за повеќе детали околу изработката и времетраењето на истата
 • Види ја продавницата на "Magniflex" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Magniflex"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Magniflex најквалитетните италијански душеци,перници и додатоци за спиење.

Продуктите ги поседуваат сите највисоки сертификати за квалитет, со што го гарантираат Вашето здравје и внимаваат на природата. Со гордост можеме да кажеме дека до сега, над 35 милиони луѓе во светот, го избраа Magniflex за свој душек.

Целиот производствен процес на Magniflex е еко- пријателски и во хармонија со природата. Нашата компанија е една од ретките која се грижи и за начинот на кој производите се транспортираат и за тоа, секој душек да стигне во перфектна состојба до клиентот. Magniflex е застапен во повеќе од 80 земји во светот.

Може да го најдете од Фиренца до Њујорк, од Токио до Кипар, во Сингапур, Дубаи, Манила, Киев и каде уште не… Ние во MAGNIFLEX, се фокусираме на производство на душеци, перници и додатоци за спиење, со врвен квалитет. Истражуваме, пронаоѓаме и ги користиме најнапредните материјали и најнови технологии да креираме јадра од патентирана пена за сите наши душеци.

Од високо ортопедската HR пена до сензационалната мемори пена, нашите пени се трајни, нудат супериорна поддршка и незаменлив комфор.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.