96% попуст на оnline курс за Personal Hygiene + сертификат од Institute of Beauty & Makeup во вредност од 17 851 ден. (288 €) по цена од 715 ден. (12 €)

Цена

715 ден.

Вредност

17856 ден.

Попуст

96%

Заштеда

17141 ден.

Преостанато време

 • 35/37 Ludgate Hill, London, EC4M 7JN

  Одведи ме таму

  02039238705

  [email protected]

Добивате

Online курс за Personal Hygiene+ сертификат

 

Услови

 • Купонот може да се искористи од 05.03.2021 до 31.10.2023
 • За да започнете со курсот кликнете ТУКА
 • Внесете ги потребните информации во празните места
 • Внесете го вашиот Купон Код со опцијата Copy-paste во делот Voucher Code
 • Во делот Purchased Course Name пишете го точното име на курсот
 • Кликнете на копчето Submit и започнете со учење

Опис

This Personal Hygiene course is our comprehensive approach at understanding the basics of maintaining personal hygiene. It’s primary goal is to help you develop hygiene practices to ensure a healthy lifestyle.

This Personal Hygiene course contains 11 modules that takes slightly less than 3 hours to complete. The course looks at the basic principles of personal hygiene and best practices for maintaining it. One of the key modules featured in this course is the importance of personal hygiene during the COVID-19 pandemic that helps you prepare for pandemic scenarios and personal hygiene in general.

The course covers all areas of personal hygiene, from nail and foot care to oral health and daily skincare routine. You will also be introduced to a range of common diseases associated with lack of hygiene, their symptoms and treatments.The course has been designed in collaboration with renowned Personal Hygiene advisors with 15 years of experience in the field.

Our Personal Hygiene Course program is a stand-alone program and can be completed in any order. After completing the course, you can claim a certificate. The certification will serve as a testament to your dedication, commitment, and passion for having understanding of the principles of proper hygiene.

Подетално за курсот може да погледнете ТУКА

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.