7 ја следат оваа компанија


Мала практична женска ташничка

1650 ден.

Ве молиме одберете една од наведените опции!

 • Максим Горки 20, Skopje

  Одведи ме таму

  02 3223454

  ornamentimk@gmail.com

Опис

МАЛА ПРАКТИЧНА ЖЕНСКА ТАШНИЧКА

Оваа ташничка е исклучително практична, едноставна и одлично организирана, со две засебни прегради и џеб на задната страна. Затварањето е со квалитетен метален патент. Има долг ремен, кој овозможува носење на рамо и прилагодување на должината.

Надворешен материјал: висококвалитетна синтетичка кожа

Внатрешен материјал: текстил - polyester

Димензии: 22 x 20 x 10 cm

Боја: петролејносина, црна и темнопоркокалова

Закопчување: патент

Забелешка: Ценети купувачи, не е исклучено минимално отстапување во тоналитетот на бојата на материјалот на реалниот производ со  бојата на производот прикажан на фотографијата.

Детали за испорака

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Орнаменти"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Орнаменти е продавница за подароци и македонски традиционални производи и сувенири,  спој на традиционалниот и современиот дизајн, талентот и креативноста, која нуди поинакво искуство при купувањето веќе 19 години. Сместена е во центарот на градот, на улица Максим Горки бр. 20.
Асортиманот го сочинуваат предмети и украси за уредување и декорација на домот, предмети за лична употреба, асесоари, чанти, марами, шалови, кошули, паричници, ремени, шапки за секоја сезона, ракавици, топлинки од вистинско крзно...и секако делот кој го сочинуваат производите со традиционални мотиви, милиња и чаршафи, рачно изработени со народен вез, слики на дрво со фолклорни мотиви, бележници за книга кои се, исто така, со традиционални мотиви, рачно везени со препознатливите галички и скопски вез.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.