До 41% попуст на јадење или десерт по избор: пица капричиоза, пилешко со жалфија и пршута, свежи таљатели Amatricana, паста со ајкула, салата со козјо сирење, мус колач од три вида на чоколадо во Ресторан Пастел

Цена од

69 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

100 ден.

Попуст

31%

Заштеда

31 ден.

Купени: 334

 • Бул. Св. Климент Охридски бр. 66 (спроти Театар Комедија)

  Одведи ме таму

  02 321 4447, 072302399

  info@pastel.mk

Добивате

Опции на понудата:

Свежи таљатели од спанаќ со ароматични тревки 370 ден. 249 ден.
Пица Капричиоза 250 ден. 149 ден.
Пилешко со жалфија и пршута 320 ден. 189 ден.
Свежи Таљатели Amatricana 340 ден. 199 ден.
Паста со ајкула 430 ден. 259 ден.
Салата со козјо сирење 220 ден. 139 ден.
Мус колач од три вида на чоколадо 100 ден. 69 ден.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 05.06.2019 до 31.08.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Во периодот од 18.07 до 15.08 понудата важи во периодот од 14 до 17 часот поради годишен одмор!

Опис

Состав на јадењата:

 • Пица Капричиоза - пелат, шампињони, пилешка шунка, оригано
 • Пилешко со жалфија и пршута - пилешки стек, жалфија, пршута, лук, рукола
 • Свежи таљатели од спанаќ со ароматични тревки - спанаќ инфузиран во тестото на таљателите сотирани на путер со дупла апликација на лук и ароматични тревки
 • Свежи Таљатели "Amatricana" - свежа паста, пелат, крцкава сланина, кромид и пармезан
 • Паста со ајкула - шпагети, црн домат, свеж домат, лук, ајкула и пармезан
 • Салата со козјо сирење - марула, козјо сирење на скара, дресинг од кајсија и кротони
 • Мус колач од три вида на чоколадо 

Ресторанот Pastel Wine & Dine е модерен ресторан во центарот на Скопје, со посебен фокус на љубителите на вкусна храна и убаво вино. Нуди современ урбан пристап во гастрономијата, храна која претставува фузија на искуство од традиционални и стари рецепти од Франција и Италија споени со нови и модерни техники на готвење. Според квалитетот на храната, специфичните вкусови и одбраните вина, во овој момент ресторанот Pastel Wine & Dine е можеби единственото место во Скопје каде што ќе доживеете кулинарско искуство како во еден модерен бутик ресторан лоциран во некоја од најголемите светски гастрономски метрополи, а сепак по сосема пристојни цени.

Ентериерот на Pastel Wine & Dine е уреден во топли бои на природно дрво, чоколадо и есенски црвени листови, со модерен дизајн, со елементи кои потсетуваат на Ајфеловата кула во Париз. Ресторанот има и тераса која е заградена со зеленило и цвеќиња, во која ќе го почувствувате и секојдневниот ритамот на градот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.