Третман за совршено лице! 50% попуст на дермо - епидермален био стимулирачки пилинг на лице во вредност од 5000 ден. по цена од 2500 ден

Цена

2500 ден.

Вредност

5000 ден.

Попуст

50%

Заштеда

2500 ден.

Преостанато време

Купени: 1

Добивате

Дермо - епидермален био стимулирачки пилинг на лице

Услови

  • Купонот може да се искористи од 03.09.2020 до 30.11.2020
  • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
  • Задолжителна е претходна резервација

Опис

Дозволете си врвен, безбеден, безболен и ефективен третман за подмладување и био ревитализација на кожата.
Третманот е наменет за намалување на длабочина на брчките на лицето  (околу очи, баркод, над горна уста итн). Ефективен е за отстранување на флеки, пеги и фотостареење. Овој третман исто помага и при отстранување на лузни од акни, изедначување на релјефот на тенот на лицето, како и намалување на порите на лицето. Компонентите во моќниот комплекс прават и био стимулација на клеточно ниво со кое се стимулира подмладувањето.
Пилингот работи во средна длабочина на кожата, поефикасен и подолготраен од било кој друг. Стимулира стварање колаген и еластин во кожата, со што истата фантастично се трансформира. Се добива затегната, мазна, сјајна и подмладена кожа со видливо намалени брчки, пигменти и флеки.
Ефектите се експресни, а пациентите можат веднаш слободно да се вратат на социјалниот тековен живот. Целата постапка е безболна, а регенерацијата на новата кожа е многу брза, од  5 до 7 дена. Во овој временски интервал треба да се рехидрира со пиење вода и лесни хидратантни креми.  

За компанијата

Др. Наташа Спасова

  • Експерт во целосен фејс лифтинг
  • Напредни техники на апликација на мезоконци, ботокс, филери, ПРП, липолиза
  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.