Луксузно пролетно & летно уживање (Мај-Јуни) во Pirin Golf Resort! До 25% попуст на ноќевање со појадок (BB), со појадок и вечера (HB) или All Inclusive + голф игра (Green fee) игра во денови по избор - Pirin Golf Hotel & Spa 5*

РАСПРОДАДЕНО

Луксузно пролетно & летно уживање (Мај-Јуни) во Pirin Golf Resort! До 25% попуст на ноќевање со појадок (BB), со појадок и вечера (HB) или All Inclusive + голф игра (Green fee) игра во денови по избор - Pirin Golf Hotel & Spa 5*

Цена

1,426 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

1,860 ден.

Попуст

23%

Заштеда

434 ден.

Купени : 38

Добивате

Ноќевање за едно лице по избор BB (со појадок), HB (појадок и вечера) или All Inclusive во денови по избор:

 • BB (недела-четврток), цена: 1860 ден. 1426 ден. (23 еur)
 • BB (петок-сабота), цена: 1860 ден. 1550 ден. (25 еur)
 • НB (недела-четврток), цена: 2480 ден. 1860 ден. (30 еur)
 • НB (петок-сабота), цена: 2480 ден. 2046 ден. (33 еur)
 • All Inclusive (сите денови), цена: 5074 ден. 4278 ден. (69 еur)

Сите пакети вклучуваат:

 • Едно ноќевање за 1 лице во Double Room Standard при мин. 2 лица (2 купони)
 • Вклучено користење на Wi-Fi и сателитска телевизија во собите.
 • Користење на Спа центар: бесплатно користење на внатрешен и надворешен базен, планинска сауна, инфрацрвена сауна, топол камен, ладен туш, топли лежалки, Kneipp бања, Laconium, парна бања со арома,  лежалки и чадори покрај базенот.
 • Паркинг, данок и хотелско осигурување

ALL Inclusive понудата дополнително вклучува: (деталната All Inc програма може да ја погледнете во описот)

 • Се што вклучуваат и BB и HB пакетите.
 • Едно Green fee т.е користење на голф терените.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 28.04.2017 до 30.06.2017
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Задолжително приложување на отпечатен ваучер на рецепција при пристигнувањето во хотелот
 • За закуп на соба потребни се минимум 2 лица, односно потребно е да купите минимум 2 купони
 • Потребно е да престојувате минумум 2 ноќевања. 
 • Доколку не го искористите купонот до истекот на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Сите доплати се прават на рецепција дирекно во хотелот
 • Потребна е доплата од 0.88лв на ден на човек за туристичка такса.
 • Чекирање после 15:00 часот. Одјавување од хотелот пред 12:00 часот. За чекирање и одјавување покасно од предвиденото време, мора претходно да ги известите на одделот за Резервација.
 • Услугите кои се нарачани, но не се искористени, не се рефундираат.
 • Во случај на откажување, промена или порано заминување на резервацијата направена со early booking, надоместокот за откажување е 100% од вкупниот износ

Доплата за едно или две деца по ноќевање -сместени во одделна соба поврзана со собата на возрасните:

 • За BB опцијата: недела до четврток– 11 EUR, викенд 12 EUR
 • За HB опцијата: недела до четврток– 15 EUR, викенд 17 EUR
 • За All Inclusive опцијата за дете до 7 години бесплатно за дете од 7 до 14 години 30 ЕУР по ноќевање.

Опис

Опкружен со борови дрвја, удобен и пријатен хотел кој се наоѓа на подножјето на Пирин планина. Вистински избор за семеен одмор, краток викенд, бизнис наста или подолг престој. Незаборавно место во поглед на аргхитектурата и дизајнот, со греење со камини, удобни соби и љубезен персонал.

Хотелот располаган со 11 двокреветни стандардни соби / 35-50 sq.m./; 50 двокреветни соби " superior " со тераси / 35-50 sq.m./; 4 апартмани "Junior" со дневен престој /35-60sq.m./; 4 апартмани " superior " со посебна голема дневна соба / 71-85 sq.m./, 2 апартмани " deluxe " / 140 sq.m./, кој се состои од две спални, трпезарија и приватен простор.

Бањите се со туш кабина и хидромасажер, тоалет, широк мијалник, удобно место за бањарки и крпи, козметика, ТВ.

Западната страна е покрај хотел со 220 станови за продажба и изнајмување.

"Pirin Golf and Spa“ хотелот има тематски ресторани со различно мени, гурманските искушенија и избрани вина.

Главниот ресторан "Euro kitchen" / 80 места и тераса со 70 места /. За љубителите на источната кујна тука е ресторанот "Taste of Asia" / 50 места /, традиционално алпско мени нуди ресторанот "La Foret" / 50 места /.

Баровите во хотелот „Let's bar“ /20 места, лоби бар / 100 места и тераса со 50 места / сите со меки и удобни места за седење, и прекрасни камини покрај нив за спонтани средби и вечери со пријателите.

„Pirin Golf and Spa“ нуди одлични капацитети за организирање на бизнис настани. 3 сали за семинари, целосно технички опремени со заеднички капацитет од 190 места, интернет сала, канцелариски простор.

Резортот вклучува 2 терени за голф со простор за возење, академија за голф, 7 базени, 2 ресторани, пијано бар, фитнес, сквош, билијард, пинг-понг, 7 надворешни детски простор, пекарница, спортска продавница, уметничка галерија, стоматолог, продавници во центарот на градот.

Богатата палета на услуги вклучува различни можности за спортување, спа и фитнес, убавина и здравствени услуги со најквалитетна козметика.

ALL INCLUSIVE ПРОГРАМА:

Појадок, ручек и вечера во ресторан Euro Kitchen: Шведска маса или на сет мени во зависност од бројот на гости

 • Појадок: 07:30-10:00
 • Ручек: 12:30-14:00
 • Вечера: 18:30-21:00

Lobby Bar:

 • Алкохолни и безалкохолни пијалоци, вклучувајќи ги интернационалните брендови: 10:00-18:00
 • Ужина: 16:00-17:00
 • Филтер кафе, чај, млеко и слатки: 17:00-18:00

Let`s Bar:

 • Алкохолни и безалкохолни пијалоци, вклучувајќи ги интернационалните брендови: 10:00-18:00

Melody Piano Bar:

 • Алкохолни и безалкохолни пијалоци, вклучувајќи ги интернационалните брендови: 22:00-24:00

Погледнете го ВИДЕОТО од Piring Golf Resort from Air

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ