Недела на храна #СкопјеГурман! Вкусно мезе со вашето омилено друштво! До 50% попуст на порција пилешки прсти, порција пилешки крилца или пиво Pilsner во првата македонска craft Пивара Темов

РАСПРОДАДЕНО

Недела на храна #СкопјеГурман! Вкусно мезе со вашето омилено друштво! До 50% попуст на порција пилешки прсти, порција пилешки крилца или пиво Pilsner во првата македонска craft Пивара Темов

Цена

99 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

170 ден.

Попуст

42%

Заштеда

71 ден.

Купени : 336

 • ул. Градиште 1 (Стара Скопска Чаршија) 1000 Скопје, Македонија

 • 076 462 372, 075 235 781

 • Работно Време:

  Недела - чет. 10:00 - 00:00, Петок и сабота од 10:00 - 01:00

Добивате

 • Порција пилешки крилца (250 гр)., цена: 170 ден. 99 ден.
 • Порција пилешки прсти (250 гр)., цена: 170 ден. 99 ден.
 • Пиво Pilsner (0.5 l), цена: 120 ден. 60 ден.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 04.06.2018 до 16.07.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација 
 • Понудата важи само за во ресторанот, не важи за носење
 • Понудата може да се користи секој ден од 12:00 до 20:00 часот

Опис

Првата македонска микро Пивара Темов нуди одлична забава за целото друштво!

Пробајте ги уникатните вкусови на пиво од Пивара Темов и научете нешто повеќе за пивото! Професионалците од Пивара Темов ќе ви го објаснат процесoт на правење на пивото и ќе ви ја откријат тајната на совршениот вкус. 

Видови на пиво од пивара Темов:

1. Чаршиско Pils

 • Боја: златно-жолта
 • Вкус: типичен баварски пилснер со изразено ароматичен хмељ
 • Aлкохол: 5%

2. Dark Pils

 • Боја: темна
 • Вкус: длабока горчина на темен слад во комбинација со карамелизирани сладови
 • Алкохол: 5.5%

3. Red Pils

 • Боја: црвена
 • Вкус: вкусот првично доаѓа од мешавината на сладови кои ај дефинираат бојата и мала нота на лесна карамела
 • Алкохол: 5%

4. Ipa – India Pale Ale

 •  Боја: црвенкаста
 • Вкус: комбинација на хмељови кои што му даваат горчина ароматични овошни мириси, и специфичен долг вкус на егзотично пиво
 • Алкохол: 6.4%

5. Ris Lager

 • Боја: темно жолта
 • Вкус: лагер пиво со јак финишна алкохол
 • Алкохол: 7%

6. Apple Cider

 • Боја: бледо жолта боја
 • Вкус: чист природен сок од јаболкодобиен по пат на ферметнација
 • Алкохол: 4.5%

7. Bohemian Pils

 • Боја: златно жолта боја
 • Вкус: типичен чешки лагер вкус кој што доаѓа од областа Бохемиа каде што уделот во неговиот вкус доаѓа од специјално печен јачмен кој шти му дава зрел вкус на лагер пиво во комбинација со хемљови кои се познати по нивната арома -
 • Алкохол: 5%

8. Dunkel Weizen

 • Боја: чоколадна боја
 • Вкус: нефилтрирано темно пченично пиво во исто време и слатко и вкусно во комбинација со карамела и банана кој го добива од квасецот
 • Алкохол: 5.5%

9. Weizen – бело пиво

 • Вкус: типичен вкус на банана и тропско овошје
 • Aлкохол: 5.5%
Купи ја зделкава со Mastercard влези во следно извлекување и собери поени! Влези во игра тука!
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.