Дестинација Македонија! Истражи ја Галичица! До 51% попуст на планинарска тура по избор: лесна, средна или тешка во времетраење од 4 до 8 часа со ЈЈ Adventures

img

Цена од

1590 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

3000 ден.

Попуст

47%

Заштеда

1410 ден.

Преостанато време

 • 15ти Корпус бр 23, Комплекс Езерка, 6000 Охрид

  Одведи ме таму

  071352432

  contact@jjadventures.mk

Добивате

Опции на понудата:

Лесна планинарска тура 3,000 ден. (48 еур)
1,590 ден. (26 еур)
Средна планинарска тура 3,650 ден. (59 еур)
1,800 ден. (29 еур)
Тешка планинарска тура 3,658 ден. (59 еур)
1,800 ден. (29 еур)

Во понудата е вклучено 

 • Ранец со 1l вода, овошје и барови
 • Превоз за средната и тешката планинарска тура
 • Локална закуска

*Времетраење на турата: 4 - 8 часа

*Прочитај повеќе за турите во делот ОПИС

Услови

 • Купонот може да се искористи од 28.04.2021 до 18.08.2021
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е предходна резервација

Опис

Нашите авантури започнуваат со кафе на плажата Куба Либре, првата магична глетка за денот и секако првото стори. Наша препорака е, времето за почетокот на турата да биде 8 и 30 но секако на ваше барање би можеле да ги поместиме времето и местото. Што се однесува на патеката нејзината точна должина тежина и висина како и GPS запис ке ги дознаете во кореспонденцијата после резервирањето на екскурзијата со цел одбраната патека да биде според потребите и можностите на групата. За реализација на екскурзијата потребни се најмалку 4 авантуристи а горната граница е 12

 • Лесна планинарска тура би се движеле низ планинските села Рамне, Велестово и Горно Коњско во околината на Охрид со достигнување на максимална надморска висолина од 1600 м
 • Средна планинарска тура би се движеле во повисоките делови на Галичица богати со историја од првата светска војна и почетокот на патеката  би ни бил на 1600м.н.в,Овде би ги искачувале  врвовите Лакосигној и Магаро
 • Тешка планинарска тура би се движеле во повисоките делови на планината со стартна точка на 1600 м.н.в а крајна градот Охрид, поминувајки ги двата најатрактивните гребени на Галичица

Grouper интересни факти за Охрид

 • Охрид е наречен Ерусалим на Балканот.
 • Има 365 цркви, за секој ден од годината по една.
 • Охрид во антиката бил познат како „Лихнидос“ што значи „град на светлината, односно скапоцен камен што произведува светлина“
 • Охридското Езеро во Македонија е едно од најдлабоките езера во Европа.
 • Проценето дека е старо над четири милиони години, исто така е и најстарото езеро на континентот.
 • Охридското Езеро има околу 200 видови риби, а многу од нив не можат да се најдат на кое било друго место во светот.

За компанијата

JJ Adventures е туристичка агенција која организира еднодневни и повеќедневни екскурзии во околината на Охрид и националниот парк Галичица. Наша понуда се екскурзиите со велосипеди во планина, планинарење и водни спортови(SUP boards, wakesurf, wakeboard, waterskiing, kneeboarding, tubing ). Нашите екскурзии се за секој авантурист без разлика на неговата физичка спремност и претходно искуство, а нашите водичи се со IML интернационални лиценци за водење во планина.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.