Пластеници + бесплатна достава

2490 ден.

1999 ден.

Ве молиме одберете една од наведените опции!

 • бул. Борис Трајковски 86а (до Лукоил)

  Одведи ме таму

  02 2520 999, 078 238 820

  info@krusel.mk

Опции на понудата:

Пластеник GH-011-1 2,490 ден. 1,999 ден.
Пластеник GH-033 5,999 ден. 4,999 ден.
Пластеник GH-019 6,599 ден. 5,599 ден.
Пластеник GH-007 2,650 ден. 2,299 ден.
Пластеник GH-010 2,999 ден. 2,499 ден.

Опис

Пластеници (green houses)

Материјал:

 • метални цевки со PP спојка, 
 • PE-LD мрежа, платно

Пакување: кутија

1. Пластеник GH-011-1

Димензии: 1815 x 920 x 715mm (ДxШxВ)

Материјал:

 • метални цевки Ø13 mm со PP спојка, 
 • PE-LD мрежа, платно

Пакување: кутија

Димензии на кутијата (во mm): 920 (Д) x 190 (Ш) x 100 (В)

Нето тежина: 3,0 kg

Бруто тежина: 3,6 kg

2. Пластеник GH-033

Димензии: 2500 x 2000 x 2110mm (ДxШxВ)

Материјал:

 • метални цевки Ø19 mm со PP спојка, 
 • PE-LD мрежа, платно

Пакување: кутија

Нето тежина: 12 kg

Бруто тежина: 13kg

3. Пластеник GH-019

Димензии: 3000 x 1500 x 1750mm (ДxШxВ)

Материјал:

 • метални цевки Ø19 mm со PP спојка, 
 • PE-LD мрежа, платно

Пакување: кутија

Димензии на кутијата (во mm): 1470 (Д) x 290 (Ш) x 150 (В)

Нето тежина: 7,5 kg

Бруто тежина: 8,7kg

4. Пластеник GH-007

Димензии: 1800 x 1420 x 820mm (ДxШxВ)

Материјал:

 • метални цевки Ø16 mm со PP спојка, 
 • PE-LD мрежа, платно

Пакување: кутија

Димензии на кутијата (во mm): 740 (Д) x 220 (Ш) x 150 (В)

Нето тежина: 3,6 kg

Бруто тежина: 4,4 kg

5. Пластеник GH-010

Димензии: 2000 x 770 x 1690mm (ДxШxВ)

Материјал:

 • метални цевки Ø16 mm со PP спојка, 
 • PE-LD мрежа, платно

Пакување: кутија

Димензии на кутијата (во mm): 910 (Д) x 260 (Ш) x 130 (В)

Нето тежина: 4,4 kg

Бруто тежина: 5,1 kg

ПОДИГНУВАЊЕ

Производот може да го подигнете од локациите на "Крусел". За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот..
Види ги сите промоции и производи од "Крусел" овде
Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето. Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани.

ИСПОРАКА

Оваа компанијата нуди бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 500 ден..
Види ја продавницата на "Крусел" овде

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.