Започнете го утрото во срцето на Дебар Маало! До 41% попуст на појадок по избор во градска кафана Идадија М

Цена од

59 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

100 ден.

Попуст

41%

Заштеда

41 ден.

Купени: 78

 • Живко Чинго 1, Skopje, North Macedonia

  Одведи ме таму

  02 3121 312

  info@idadija.mk

Добивате

Опции на понудата:

Чорба (шкембе или телешка) + леб + пиперка 140 ден. 99 ден.
Кајгана + лепиња 100 ден. 59 ден.
Кајгана со сирење + лепиња 110 ден. 79 ден.
Ham & eggs + лепиња 120 ден. 89 ден.
Омлет со сланина + печурки 150 ден. 99 ден.

*Понудата важи од понеделник до петок од 09 - 15 часот

Услови

 • Купонот може да се искористи од 21.01.2020 до 31.03.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење) Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација 
 • Понудата важи од понеделник до петок од 09 - 15 часот
 • Понудата не важи во сабота и недела 

Опис

За старата градска кафеана Идадија М, сместена во срцето на Дебар Маало, се врзува дел од традицијата и историјата на Скопје. Таа веќе девет децении е место каде што се собираат луѓе од најразлични провиниенции – познати градски “фаци”, боеми, доктори, писатели, уметници, актери, офицери, но и занаетчии, трговци, спортисти… А приказната за Идадија започнува во дваесеттите години на минатиот век. Кога печалбарот Ефтим Цветановски, родум од гостиварското село Куново, се вратил од Букурешт, Романија, решил да си го собере семејството на едно место. Во пролетта 1928 година во скопското Дебар Маало изградил куќа, а на приземјето ја отворил тогашната крчма над чија порта го ставил натписот - Идадија. Името е турцизам и значи гимназија, кафеаната го добила името по турската подофицерска школа, а потоа и старата Учителска школа која се наоѓала од нејзината спротивна страна. На почетокот Идадија била маалска кафеана, но набргу таа прераснала во едно од најпознатите градски собиралишта.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.