Традиционален македонски појадок! 37% попуст на појадок по избор: скопски, охридски или галички во Ресторан Три Бисери во вредност од 150 ден. по цена од 95 ден.

Цена од

95 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

150 ден.

Попуст

37%

Заштеда

55 ден.

Купени: 165

 • Tri Biseri, Skopje, North Macedonia

  Одведи ме таму

  072666600

  tribiseri@yahoo.com

Добивате

Опции на понудата:

Скопски доручек 150 ден. 95 ден.
Охридски доручек 150 ден. 95 ден.
Галички доручек 150 ден. 95 ден.

*Состав на јадењата може да погледнете во делот Опис

Услови

 • Купонот може да се искористи од 12.11.2019 до 15.12.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Понудата не важи за носење 
 • Доручекот важи од понеделник до петок  09:00-13:00 часот

Опис

Состав на јадењата:

 • Скопски појадок (Домашно месено лепче сомун, кајгана со сланина, скопски пинџур, овчо сирење од бачило, чашка жолта ракија или квасено кисело млеко по избор)
 • Охридски појадок (Охридски ѓеврек со јајце на око, охридска чорба од езерски риби, охридско макало, чашка жолта ракија или квасено кисело млеко по избор)
 • Галички појадок(Реканска пита, мавровско овчо сирење, галичко макало, чашка жолта ракија или квасено кисело млеко по избор)

Скопје од секогаш бил град на вистински боеми, добра забава и вкусна храна.Старите Скопјани раскажуваат за Дебар маало како свртилиште на скопските боеми, се сеќаваат на дружбите на Скопското Корзо, на седенките во Езерце, на пикниците во Сарај и незаборавните лета на езеро Треска, а ресторанот ТРИ БИСЕРИ- Три Бисери за секој од нив има посебно значење и спомен. Сите во едно се сложуваат и велат : „За нас ТРИ БИСЕРИ има посебна симболика, тој е Бисер највкусна храна, домаќинска амбиент и безпрекорна услуга.“ Се’ во овој прекрасен ресторан почива на традиција и автентичност. Од угледот кој сите овие години се одржува на највисоко ниво,  до уникатната понуда и безпрекорна услуга и секако домашната атмосфера која на друго место не може да се доживее и во која уживаат Скопјани веќе три децении.

Сé започна на 1-ви септември, далечната 1990 година, кога за прв пат се отворија вратите на Ресторанот Три Бисери. Малкумина тогаш можеа да предвидат дека Раде Станојевиќ и неговиот           

Три Бисери ќе станат синоним на гастрономијата во Скопје. Едноставно да се биде во Скопје значеше задолжително да се посети Ресторанот Три Бисери, каде што Раде ќе Ве пречека како вистински домаќин и пријател, каде што ќе доживеете незаборавни мигови и спомени кои не исчезнуваат туку се пренесуваат со генерации. Своја приказна во Ресторанот Три Бисери имаат доживеано многу познати личности од Балканот, државници и странски претставници, познати спортисти, пеачи, глумци и уметници. Три децении подоцна, овој ресторан сé уште е симбол на фамилијарни средби, убави дружби и незаборавни мигови. Кога ќе го посетите денес, со насмевка на лицето и широко срце ќе Ве пречека неговиот син Петар Станојевиќ, кој чекорејќи по стапките на својот татко, со неизмерна страст и љубов  е целосно посветен на гастрономијата и ги подготвува јадењата во кои веќе три децении гостите уживаат, но Петар има и свои оригинални специјалитети на кои со гордост го става својот поптис. Веднаш, на самиот влез, ќе ги почувствувате приказните од минатото, ќе ја  доживеете традицијата на вкусна храна и ќе уживате во врвната услуга за кои Ресторанот Три Бисери, веќе триесет години го става својот потпис.

За компанијата

Скопје од секогаш бил град на вистински боеми, добра забава и вкусна храна. Старите Скопјани раскажуваат за Дебар маало како свртилиште на скопските боеми, се сеќаваат на дружбите на Скопското Корзо, на седенките во Езерце, на пикниците во Сарај и незаборавните лета на езеро Треска, а ресторанот ТРИ БИСЕРИ - Три Бисери за секој од нив има посебно значење и спомен. Сите во едно се сложуваат и велат:„За нас ТРИ БИСЕРИ има посебна симболика, тој е Бисер највкусна храна, домаќинска амбиент и безпрекорна услуга. “Се’ во овој прекрасен ресторан почива на традиција и автентичност. Од угледот кој сите овие години се одржува на највисоко ниво, до уникатната понуда и безпрекорна услуга и секако домашната атмосфера која на друго место не може да се доживее и во која уживаат Скопјани веќе три децении.

Сé започна на 1-ви септември, далечната 1990 година, кога за прв пат се отворија вратите на Ресторанот Три Бисери. Малкумина тогаш можеа да предвидат дека Раде Станојевиќ и неговиот.

Три Бисери ќе станат синоним на гастрономијата во Скопје. Едноставно да се биде во Скопје значеше задолжително да се посети Ресторанот Три Бисери, каде што Раде ќе Ве пречека како вистински домаќин и пријател, каде што ќе доживеете незаборавни мигови и спомени кои не исчезнуваат туку се пренесуваат со генерации. Своја приказна во Ресторанот Три Бисери имаат доживеано многу познати личности од Балканот, државници и странски претставници, познати спортисти, пеачи, глумци и уметници. Три децении подоцна, овој ресторан сé уште е симбол на фамилијарни средби, убави дружби и незаборавни мигови. Кога ќе го посетите денес, со насмевка на лицето и широко срце ќе Ве пречека неговиот син Петар Станојевиќ, кој чекорејќи по стапките на својот татко, со неизмерна страст и љубов  е целосно посветен на гастрономијата и ги подготвува јадењата во кои веќе три децении гостите уживаат, но Петар има и свои оригинални специјалитети на кои со гордост го става својот поптис. Веднаш, на самиот влез, ќе ги почувствувате приказните од минатото, ќе ја  доживеете традицијата на вкусна храна и ќе уживате во врвната услуга за кои Ресторанот Три Бисери, веќе триесет години го става својот потпис.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.