62% попуст на 24 Power Plate членарина со личен тренер: 12 Power Plate тренинзи + 12 кардио вежби (со Orbitrek) во "Power Plate Студио МК" во вредност од 4700 ден. по цена од 1790 ден.

РАСПРОДАДЕНО

62% попуст на 24 Power Plate членарина со личен тренер: 12 Power Plate тренинзи + 12 кардио вежби (со Orbitrek) во "Power Plate Студио МК" во вредност од 4700 ден. по цена од 1790 ден.

Цена

1,790 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

4,700 ден.

Попуст

62%

Заштеда

2,910 ден.

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Купени : 35

 • ул. Аминта Трети бр. 64 а Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • 071 318896, 02 3103 876, 071 331311

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 10:00 - 22:00 Саб: 10:00 - 15:00

Добивате

24 Power Plate членарина:

 • 12 тренинзи Power Plate
 • 12 кардио вежби (со Orbitrek)
 • Дополнителен попуст од 20% на наредна месечна членарина по истекување на купонот
 • Сите тренинзи се изведуваат индивидуално со личен тренер
  Професионални тренери: Далибор Јовановски, Димитар Демјанов и Симона Миноска (дипломирани на Факултетот за физичка култура и 6 годишно искуство и лиценца за работа со Power Plate)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 24.04.2017 до 31.05.2017
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Лимит: 1 лице може да купи максимум 2 купони и да вежба максимум 2 месеци на попуст.
 • Задолжителна е претходна резервација.

Опис

Грижете се за вашето тело и изградете совршена фигура:

 • Заштедете време и пари
 • Зајакнете ги мускулите
 • Затегнете ја кожата
 • Победете го целулитот
 • Ослободете се од вишокот килограми
 • Забрзајте го метаболизмот
 • Стопирајте ја остеопорозата

ШТО Е POWER PLATE?

Power Plate е една од највозбудливите технолошки предности во полето на спортската медицина, атлетиката, здравјето и фитнесот. Користејќи ги принципите за вежбање со целосна телесна вибрација, Power Plate може да им помогне на луѓето при спортување, да го подобри фитнесот и да го забрза оздравувањето од повреда.

Здравствената, фитнесот и спортската индустрија се полни со мода и пријателства. Често ваквите активности се потпираат на недокажани тврдења со мали истражувања или докази со цел да ги поддржат и резултатите не го оправдуваат публицитетот.

Но ова не е случај со вежбите со целосна телесна вибрација, кои веќе 30 години се во пракса и има научни истражувања кои ја поддржуваат ефикасноста. Стана јасно дека ваквиот начин на вежбање е валиден, ефикасен и во пораст.

Тренинизите се одржуваат под надзор и совет на професионалните тренери Далибор Јовановски, Димитар Демјанов и Симона Миноска дипломирани на Факултетот за физичка култура со 5 годишно искуство и лиценца за работа со Power Plate 

Power Plate ги користи на принципите на Acceleration Training за стимулирање на телесниот природен одговор на вибрации. Научните истражувања покажаа дека со користење на Power Plate за краток временски период можат да се зголемат силата и флексибилноста, како и тоа да се обезбедат забележителни подобрувања на метаболизмот и циркулацијата.

Телото мора потсвесно да контрахира различни мускулни групи, со цел да остане избалансирано во текот на вибрациите што ги предизвикува Power Plate.

Токму оваа константна тензија на мускулите е тоа што ја прави овааа справа толку ефективна. Тоа што нема никаков притисок и што е неверојатно нежен со зглобовите и тетивите е погоден за секого.

Вежбите за целосна телесна вибрација ги имаат следниве предности:

 • Пократок период на вежбање - ист резултат
 • Зголемена мускулна сила
 • Подобрена флексибилност
 • Интензивна стимулација и зголемување на невролошкиот систем
 • Зголемена циркулација на крвта
 • Помош за намалување на болката
 • Зголемена густина на минералите во коските
 • Зголемено ниво на главните хормони: тестостерон, хормон за растење,
 • IGF-I и серотонин
 • Масажа
 • Намалување на нивото на кортизол (хормон на стрес)
 • Зголемен баланс и координација

КАРДИО ФИТНЕС

Кардио фитнес тренингoт е основен дел од секоја тренинг програма. Зборот " cardio " значи "аеробен" и е кратенка за "кардиоваскуларен". Подобрувањето на способноста на срцето да донесе кислород до мускулите и во способноста на мускулот да генерира енергија со кислород резултира во зголемување на аеробната физичка спремност.

Подобрувањето на аеробниот тренинг има многу придобивки. Многу луѓе велат дека добиваат повеќе "енергија" од нивниот тренинг. Аеробниот капацитет е поврзан со побрз метаболизам, што значи дека телото складираните масти ги гори побрзо. Ова го подобрува губењето на вишокот килограми.

Power Plate Студио МК ви нуди најсовремена REEBOK кардио линија. Машините од овој тип ќе ви овозможат редовен аеробен тренинг,без оглед на временските услови или дел од денот, без здодевни чекања или нехигиенски услови. Сиве овие недостатоци за вас повеќе нема да претставуваат проблем.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ