За подобро држење, циркулација и енергија! 56% попуст на преглед + кинезитерапија (корективна гимнастика) или миофасцијална техника за истегнување во Студио за здраво тело "Позитива"

РАСПРОДАДЕНО

За подобро држење, циркулација и енергија! 56% попуст на преглед + кинезитерапија (корективна гимнастика) или миофасцијална техника за истегнување во Студио за здраво тело "Позитива"

Цена

220 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

500 ден.

Попуст

56%

Заштеда

280 ден.

Купени : 4

 • ул. Златко Шнајдер 12

 • 077 930 652

 • stevanova_katerina@hotmail.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 10:00 - 20:00 Саб: 10:00 - 15:00

Добивате

 • Kинезитерапија (корективна гимнастика) + преглед - цена 500 ден. 220 ден. или
 • Миофасцијална техника за истегнување + преглед - цена 1800 ден. 790 ден.
   
 • Доколку е потребно може да комбинирате повеќе купони за повеќе термини
 • Вежбите се изведуваат со помош на физиотерапевт

Услови

 • Купонот може да се искористи од 15.12.2016 до 04.02.2017
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Купонот неможе да се искористи од 29.12.2016 до 10.01.2017
 • Понудата важи само за нови клиенти

Опис

Студио за здраво тело Позитива е место каде може да ја препуштите грижата за општата благосостојба на вашето тело. Во време на стресно и брзо темпо на живот, каде посотојано сме опколени со технологија и најголемиот дел од времето го поминуваме седејќи, очекувани се проблеми и пореметување на држењето на телото, пропратени со болки во 'рбетот.

За отстранување на болките на 'рбетот и останатите делови од телото, потребно ви е професионален совет и третман оd искусни физиотерапевти, кои можете да ги добиете во студио за здраво тело Позитива.

Добивки од корективна гимнастика на 'рбет (кинезитерапија):

 • подобра енергија
 • подобра циркулација
 • намалување на болки
 • зголемување на мускулна маса
 • подобро држење на телото

Миофасцијалната техника е одличен начин за намалување на болките во сите делови од телото. Поточно за да се разбере техникта треба да се знае следното. Фасција ги опфаќа сите мускули, ткива, органи, коски, лигаменти и нерви. Мускулите и фасцијата преставуваат една целина, и работат заедно па со нивната складност телото работи на правилен и здрав начин. Како резултат на било која повреда на телото, фасцијата станува нееластична, а потоа ги затегнува мускулите предизвикувајќи напнатост, болка, стрес и ограничено движење. Миофасцијалната техника помага при: Болки во грбот и вратот, главоболката, болка во карлица, спортски повреди, хронична болка, нервна дисфункција, синдром на хроничен замор, ТМЗ( болки во лицето,вилицата или грчеви) , болни лузни, замор и чуство на постојан замор, анксиозност и депресивни состојби.

Во студио Позитива покрај корективна гимнастика на 'рбет (индивидуално и групно), може да добиете и медицинска масажи. Покрај физиотерапевстките третмани, тука може да вежбате на популарната power plate програма во комбинација со индивидуален режим за исхрана и сите кондициони тренинзи за Вашето тело.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ