50% попуст на членарина за online курс Public Relations + сертификат од Advertising Time во вредност од 3000 ден. по цена од 1500 ден.

Цена

1500 ден.

Вредност

3000 ден.

Попуст

50%

Заштеда

1500 ден.

 • ВЕБ СТРАНА

 • FACEBOOK

 • INSTAGRAM

Добивате

Online курс за Public Relations  + сертификат за успешно завршен курс

Интензитет на часовите: 2 час неделно x 30 минути

Услови

 • Купонот може да се искористи од 13.02.2019 до 10.05.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Понудата важи и за фирми и за физички лица
 • Потребна е претходна резервација на телефон 077 593 687

Опис

Програмата за ПР Професионалец има за цел да ги запознае учесниците со односите со јавноста и деловната комуникација. Односите со јавноста претставуваат начин на комуникација со одредена јавност со цел да се

изгради, одржи, или менаџира имиџот на една компанија, организација или

индивидуа. ПР-от претставува една од најбараните и најбрзорастечките

професии во светот и во последните неколку децении сѐ повеќе организации (фирми и институции од јавен сектор) ги воведуваат во својата практика и работење односите со јавноста, разбирајќи го нивното значење и огромно влијание што го имаат врз компанијата. Без разлика дали ќе формираат ПР сектор во рамките на внатрешната организација, или ќе ангажираат надворешен соработник, односно агенција за односи со јавност, повеќе од јасно е дека денес, оваа дејност е речиси неопходна за успешно работење на една организација. Преку оваа програма ќе имате можност да се стекнете со неопходните знаења за односите со јавноста. За придобивките. За начинот на комуникација. За говорот на телото. За зголемување на самодовербата во носењето на одлуките. За менаџирање на стресот кој го носи оваа професија. И за транзицијата од традиционалните алатки со неопходните модерни алатки.

За кого е наменета оваа програма:

 • За сопственици на бизниси;
 • Директори; Маркетинг менаџери;
 • Менаџери на оддел или компанија;
 • Менаџери за односи со јавност;

За време на предавањата, онлајн курсевите или обуките: имате можност да научите од повеќето модули:

1. ОСНОВИТЕ НА ПР-от

 • што е ПР
 • разликата помеѓу маркетинг и ПР
 • целни групи
 • што се ПР менаџери
 • односи со медиуми
 • типови на медиуми и нивно третирање
 • истражување на јавното мислење
 • дефинирање на стратегии
 • Евалуација и мерење на ефикасност (анализи КПИ)

2. ОДНОСИ СО МЕДИУМИ

 • креирање на соопштенија
 • видови на комуникација со медиуми
 • деловно пишување
 • пишување на говор
 • креирање на прашања и одговори
 • креирање на комуникациски стратегии

3. ОДНОСИ СО ДЕЛОВНА И ВЛИЈАТЕЛНА ЈАВНОСТ

 • што е деловна и влијателна јавност
 • што претставуваат владини односи
 • начин на комуникација
 • лобирање и лични средби

4. ОНЛАЈН ПР

 • што претставува онлајн ПР
 • стратегија за онлајн ПР
 • веб сајтовите како ПР
 • управување со блогови
 • социјални медиуми

5. ЛИЧЕН ПР

 • што претставува личен ПР и работењето на себе
 • неколку техники за како да се етаблирате и го подобрите вашиот имиџ

6. ОРГАНИЗАЦИЈА НА НАСТАНИ

 • организација на настани и креирање на сценарио
 • видови на настани
 • деловни настани и координација со клиентот
 • обука за јавен настап и што претставува
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.