Остани Здрав! 40% попуст на комплетен специјалистички преглед од физијатар + ехо на мускулоскелетен систем (зглоб, рамо, лакт, шака, колк, колено или скочен зглоб) од ПЗУ Превентива 99 во вредност од 2400 ден. по цена од 1440 ден.

Цена

1440 ден.

Вредност

2400 ден.

Попуст

40%

Заштеда

960 ден.

Преостанато време

Купени: 103

 • Јордан Мијалков 20, Skopje, North Macedonia

  Одведи ме таму

  02 3179333; 070215528

  amsat_preventiva@yahoo.com

Добивате

Kомплетен специјалистички преглед од физијатар + ехо на мускулоскелетен систем (рамо, лакт, шака, кок, колено или скочен зглоб)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 23.08.2020 до 31.10.2021
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжително e претходно закажување на термин

Опис

ЕХО (ултразвук) дијагностика  на мускулоскелетен систем претставува брза и точна дијагностичка метода за сите патологии кои го засегаат мускулоскелетниот систем. Тоа е метод со кој без зрачење се овозможува брза визуелизација која помага да се  дијагностицираат проблеми на сите зглобови, мускули,тетиви и на дел од лигаметите.Со оваа метода може да се дијагностицираат дегенеративни промени на зглобовите (тендинопатии, руптури (кинење) на тетиви, излив во зглобови, цисти, остеоартрити, калцификати, хематоми (крвни подливи) итн, Предноста на оваа  метода е што е  динамичка, односно може да ни овозможи дијагностицирање на  состојбата  при определени движења. Исто така овозможува репетитивни (повторувачки) прегледи при следење на процесот на лекување во рехабилитацијата.

За компанијата

Нашата ординација за физикална медицина и рехабилитација работи со проблеми од повеќе области со посебен осврт првенствено на неоперативно лекување на дискус хернија, протрузија, екструзија и слично. Без разлика дали станува збор за цервикална,торакална или лумбална дискус хернија.

Нашиот персонал е составен од висококвалификувани-дипломирани физиотерапевти со познавања на областа на киропрактика,рефлексотерапија.
Нашиот персонал се состои од доктор специјалист физијатар и дипломирани физиотерапевти
Работиме под неоперативно лекување на дискус хернија со декомресиона терапија ласер магнет, електротерапија како и schokwave terapija терапија со ударни бранови за трајно решение на проблемот со калцификати.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.