Специјалистички преглед на вашата тироидна жлезда! 54% попуст на преглед на тироида (ЕХО + ЕКГ) и тироидни хормони (ТСХ+Т4) во ПЗУ Рес Хумана во вредност од 3100 ден. по цена од 1430 ден.

img

Цена

1430 ден.

Вредност

3100 ден.

Попуст

54%

Заштеда

1670 ден.

Преостанато време

Купени: 64

 • Миле Поп Јорданов бр.44

  Одведи ме таму

  3083 900; 3085 754; 3085 107; 072 228 101

Добивате

 • Специјалистички интернистички преглед со мислење и терапија (во вредност од 600 ден.)
 • ЕКГ (во вредност од 300 ден.)
 • Ехо на тироидна жлезда (во вредност од 800 ден.)
 • Тироидни хормони (ТСХ+Т4) (во вредност од 1400 ден.)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 18.05.2020 до 31.10.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација

Опис

Навремена дијагноза → навремено лекување → спречување на компликации!

Секој човек над 35 годишна возраст потребно е да ја провери тироидната жлезда без разлика дали има или нема симптоми и/или знаци

 • прекумерно се дебелеете или слабеете
 • поспани сте или пак хиперактивни
 • имате срцебиење (тахикардија, аритмија)
 • нервозни сте
 • прекумерно се потите
 • имате тремор
 • имате претерано сува или влажна кожа
 • неправилни менструални циклуси

Тироидните хормони имаат многу важна улога кај човекот. Уште од феталниот период кога бебето е во стомакот на мајката одговорни се за раст и развој на цело тело посебно на мозокот. Кај возрасни имаат улога во одржување на метаболизмот на протеини, масти и шеќери но и на витамини, одржување на базалниот метаболизам и топлина на телото, синтеза на протеини, раст и развој на коските заедно со хормонот на раст. Тие имаат влијание на сите органи во телото: на срцето и крвните садови доведуваат до вазодилатација, одржување на крвниот притисок и срцева фреквенција, влијаат на дишењето, на системот за варење и на психичкиот статус.За утврдување на функцијата на тироидна жлезда потребно е да се направи ехо на тироидна жлезда и тироидни хормони ТСХ и фТ4.

Рес Хумана (Локација Скопје Козле во склоп на Хотел Гранит)

Центар за урологија Проф Д-р Александар Ставридис

 • Специјалистички уролошки прегледи
 • Ехо на урогенитален систем
 • Трансректална ехосонографија на простата
 • Биосија на простата
 • Цистоскопија
 • ESWL Литотрипсија-кршење на камен во бубрег

Центар за интерна медицина Д-р Весна Папазоска

 • Специјалистички интернистички прегледи
 • Електркардиограм ЕКГ
 • Ехо на абдомен и УГТ
 • Ехо доплер на каротиди и периферни крвни садови
 • Ехо на тироидна жлезда
 • Испитување на белодробна функција Спирометрија бронходилататорен тест
 • АБП холтер за крвен притисок
 • ЕКГ холтер

Центар  за остеопороза

 • DXA-Процена на коскена густина

Центар за гастроентерохепатологија д-р Христијан Писевски

 • Гастроентерохепатолошки преглед
 • Аноскопија
 • Ректоскопија
 • Склерозација и лигатура на хемороидални јазли
 • Дилатација на анална фисура

ЦЕНТАР ЗА ДЕРМАТОВЕНЕРОЛОГИЈА д-р Елизабета Ризова

 • Дерматолошки прегледи
 • Крио терапија (течен азот)Хемиски пилинг –Neostrata
 • Мезотерапија
 • Dermoroller третман со помош на микроигли и апликација на соодветни коктели за секоја индикација
 • Протокол за коктели –ANTI ACNE
 • Протокол за коктели-MEZOLIFT I STAREENJE
 • Протокол за коктели-KOSA
 • Протокол за коктели –Hyperpigmentacii–Избелување
 • Протокол за коктели-Стрии и лузни

Дермални хијалуронски филери

 • Princess-filler (hijaluronic acid) - универзален третман
 • Princess-volume - третман за постигнување на волумен
 • Princess-rich - мезотерапија третман

Епилација со Луменис Диоден ласер Light Sheer -ласерско трајно отстранување на несакани влакна -фотодермолиза на фоликул на влакно третман на

Центар за дојка д-р Маја Стојановиќ Чрчева

 • Дигитална мамографија –највисок квалитет на слики а најниска зрачна доза и минимална компресија
 • 3Д мамографски преглед (томосинтеза)-особено важен за густи дојки и помага во намалувањето на бројот на непотребни биопсии.
 • Ехо на дојки со високофреквентна сонда
 • Тродимензионално Ехо на дојки со помош на ABVS(автоматски скенер на дојки)
 • Color dopler
 • Еластографија
 • Тенкоиглена аспирациона биопсија под  ултразвучна  контрола
 • Core биопсија под ултразвучна контрола
 • Стереотаксична биопсија под мамографска контрола

ПЕДИЈАТРИЈА д-р Олгица Николовска

 • Педијатриски преглед на здраво и болно дете
 • Ехо на неонатални колкчиња
 • Ехо на абдомен и УГТ кај деца
 • Ехокардиографија кај деца
 • Тоалета на папче

Центар за третман на хронични рани

 • декубитални рани
 • артериски и венски улкуси
 • дијабетично стопало
 • хирушки рани

Трудова медицина д-р Димитрија Најдовски

 • систематски прегледи на вработени согласно Законот за здравје и безбедност при работа
 • лекарски уверенија за сите намени

Општа медицина д-р Нада Настеска, д-р Снежана Новина

 • биохемиска лабораторија
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.