2 ја следат оваа компанија


- 51%

51% попуст на премиум Bluetooth звучник + плејер + FM радио Nitro N-BT SPEAKER 4 FLAT

1400 ден.

690 ден.

Преостанато време

 • Иван Козаров 24 лок.21 (Стара Рампа - Кисела Вода)

  Одведи ме таму

  02 55 11 374, 02 25 53 472, 071 243 833

  nitro@nitro.mk

Опис

 • Signal-to-Noise SNR: >= 80db
 • Дисторзија на звукот: <= 1%W 1KHz
 • Дијаметар на звучниците: 45mm
 • Бои: црна, сина и црвена
 • Пакување: full-color кутија
 • Спецификација: BT 4.1 + ESP 
 • Фреквенција за пренос: 2.4GHz-2.48GHz
 • Пренос на звукот без загуби на далечина од: 10 метри
 • Слушање на музика: 9 часа
 • Батерија: 1200mAh
 • Сертификати: CE, FCC, RoHS

Дијаметарот на звучниците e 45mm
Високо-квалитетен звук, со вграден прочистувач на шум, моќен засилувач на звукот и Expanded Bxs за супер низок бас ефект со богатсво на ниски тонови. Вграден плејер од задната страна со којшто можете да пуштате музика од Micro SD/TF картичка или USB flash стик. Вградена секундарна Li-Ion батерија за екстра долго репродуцирање на музика од 9 часа. Можност да се одговара на повици на мобилен телефон (дигање на слушалка или одбивање на повик), да се врти на телефон и да се разговара преку вградениот микрофон Вградено FM радио за станици на 87.5-108MHZ(+-3DB)

 • Со гифт-кутијата добивате гратис: 
 • Македонско упатство за користење
 • Мicro-USB <> USB кабел за полнење од USB Порт
 • 3,5mm <> 3,5mm стандарден аудио кабел
 • 45mm драјвер за чисти високотонци и супериорен звук.
 • Вграден Expanded Bxs (Bass Xpansion system) за длабоки басови.
 • Вграден микрофон за разговор.
 • Со вметнување на Micro SD/TF мемориска картичка можете да слушате музика од неа со што звучникот се претвора во MP3 плејер.
 • Преку USB портот може да се приклучи било кој уред и да се слуша музика од него со USB кабел.
 • 3,5mm приклучок за приклучување на уред од стандарден 3,5mm аудио излез 
 • Преку USB портот може да се пристапи до мемориската картичка внесена во звучникот/плејерот од било кој уред (мобилен телефон, таблет, компјутер) и звучникот да се користи како читач/снимач на мемориската картичка.
 • Со долго држење на копчето за наредна песна се засилува звукот
 • Со долго држење на копчето за претходна песна се намалува звукот 
 • Преку мултифункциското копче може да се регулира јачината на звукот, да се преминува на претходна или следна песна или да се одговара на повици на мобилен телефон (дигање на слушалка или одбивање на повик), да се врти или повторно да се врти на телефон.
 • Се полни преку USB порт на било кој уред или адаптер со излез од DC 5V.
 • Micro-USB кабел за полнење на батеријата e вклучен во пакувањето.

Рок на користење на зделката

 • Купонот може да се искористи од 01.04.2020 до 01.05.2020

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 3000 денари.
 • Време потребно за достава во Скопје: 2 работни дена по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 5 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 071 243 833
 • Види ја продавницата на "Нитро Компјутери" овде

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Нитро Компјутери" 
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Пред подигнувањето на производите од Нитро Компјутери пожелно е претходно јавување на 071 243 833 поради евентуална мобилност на вработените надвор од продажното место
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.