Ексклузивна понуда за 30 години DIOPTRA! Купон од 99 ден. со кој добивате до 70% попуст на очила од премиум брендови во сите продавници на DIOPTRA: Ray ban, Stella Mccartney, Tom Ford, Etnia Barcelona, Police, Prada, Chopard, Furla и многу други

Цена

99 ден.

Купени: 324

 • Dioptra Couture, Skopje Marriott Hotel, Skopje, North Macedonia

  Одведи ме таму

  02 311 1164, 078 334 545

 • ТЦ БЕВЕРЛИ ХИЛС (Outlet) Локал 23, (ниско приземје)

  Одведи ме таму

  02 31 28 007, 078 217 659

 • ТЦ Лептокарија, Бул. Партизански Одреди 66 б (спорти НЛБ Банка)

  Одведи ме таму

  02 30 52 001, 078 325 705

 • ГТЦ Приземје, Секција 2, Локал 16, Скопје, Македонија

  Одведи ме таму

  02 3 231 660, 078 220 680

 • АЕРОДРОМ ул. Јане Сандански бр 109 А

  Одведи ме таму

  02/ 24 57 111, 075 303 262

 • East Gate Mall, Skopje, North Macedonia

  Одведи ме таму

  02 3 122 939, 076 495 555

Добивате

Купон од 99 денари со кој добивате до 70% попуст на премиум очила во продавниците на DIOPTRA:

 • До 70% попуст на одредени брендови во Dioptra
 • 30% попуст на целиот асортиман на Essilor
 • 20% попуст на целиот асортиман на Zeiss

Услови

 • Купонот може да се искористи од 15.03.2023 до 01.04.2023
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Еден купон важи за 1 пар очила
 • За повеќе очила потребно е да купите соодветен број на купони
 • Купонот може да се искористи на сите локации на Dioptra
 • Понудата не важи за следните брендови: Balmain, Akoni, Cartier, Boucheron, Dita, Thom Browne, Lindberg, Moscot
 • Попустот не важи на новите колекции очила
 • Плаќањето на производот со попуст се врши директно во оптиките на Dioptra
 • Производите се подигнуваат по принципот прв дојден, прв услужен
 • Доколку не го искористите купонот до наведениот рок, средствата не може да се рефундираат

Опис

DIOPTRA три децении постои на пазарот во Македонија водејќи се од клучни принципи кои редовно водат кон светски норми. Својот асортиман брои повеќе од 60 светски познати брендови и повеќе од 10 000 различни модели на очила за сонце и диоптриски рамки. Шест поглавја го красат успехот на Dioptra. Dioptra Couture, Dioptra Optics и Dioptra Outlet редовно се надградуваат овозможувајќи бројни опции за лицата кои сакаат да го истакнат својот карактер и стил преку големиот избор на диоптриски очила и очила за сонце. Како секој човек така и секој салон на Dioptra има свој карактер и на најразлични начини ги задоволува потребите и на најуникатните индивидуи.

Темелот на секоја надградба која ја воведува Dioptra во својата понуда потекнува од мотивацијата која е резултат на желбата да им помогне на луѓето да имаат трендовски, комфорен и совршен вид. 

ZEISS ClearView стакла

Целосна УВ заштита: ZEISS ClearView стаклата се изработени со целосна УВ заштита, благодарение на УВ Протект технологијата.

3x поширока зона: Јасен вид од центарот кон периферијата на стаклото. 3х поширока зона на видно поле во споредба со стандардните монофокални стакла.

Многу тенко и рамно: До 16% потенко и 49% порамно во споредба со стандардните монофокални стакла.

Freeform технологија: Секое стакло е оптимизирано со 700 мерни точки во секој дизајн.

ZEISS BlueGuard стакла

Пријатни за очите: Дизајниран да спречи дигитално напрегање на очите во дигитално опкружување.

Повеќе заштита: Ја блокира штетната сина светлина и обезбедува целосна УВ заштита.

Помалку рефлексија: Одлична транспарентност, добар изглед и минимално несакана рефлексија и покрај изложеноста на дигиталната сина светлина.

За компанијата

DIOPTRA три децении постои на пазарот во Македонија водејќи се од клучни принципи кои редовно водат кон светски норми. Својот асортиман брои повеќе од 60 светски познати брендови и повеќе од 10 000 различни модели на очила за сонце и диоптриски рамки. Шест поглавја го красат успехот на Dioptra. Dioptra Couture, Dioptra Optics и Dioptra Outlet редовно се надградуваат овозможувајќи бројни опции за лицата кои сакаат да го истакнат својот карактер и стил преку големиот избор на диоптриски очила и очила за сонце. Како секој човек така и секој салон на Dioptra има свој карактер и на најразлични начини ги задоволува потребите и на најуникатните индивидуи.

Темелот на секоја надградба која ја воведува Dioptra во својата понуда потекнува од мотивацијата која е резултат на желбата да им помогне на луѓето да имаат трендовски, комфорен и совршен вид.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.