Остани Здрав! За идните мајки! 30% попуст на програма за исхрана на трудници од Диет Клуб Нутрика во вредност од 3000 ден. по цена од 2100 ден.

img

Цена

2100 ден.

Вредност

3000 ден.

Попуст

30%

Заштеда

900 ден.

Преостанато време

Купени: 3

Добивате

Специјализирана програма за исхрана за трудници, во која ќе ги најдете одговорите на сите ваши прашања поврзани со исхрана при нормална бременост, како и план за исхрана при бременоста

*Програмата е изработена од дипломиран нутриционист Маја Велковска
*Програмата се праќа исклучиво во PDF формат (онлајн верзија)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 04.09.2021 до 22.11.2021
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • По купување на купонот, потребно е да пратите маил со вашиот купон нa: maja.velkovska278@gmail.com, за да ви биде пратена програмата за исхрана 
 • Програмата се праќа исклучиво во PDF формат (онлајн верзија)
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени.

Опис

Специјализирана програма за исхрана за трудници, во која ќе ги најдете одговорите на сите ваши прашања поврзани со исхрана при нормална бременост, како и план за исхрана при бременост.

Програмата содржи три 10 дневни класични менија за исхрана за прво, второ и трето тромесечје од бременоста, и три 10 дневни вегетаријански менија за исхрана за прво, второ и трето тромесечје од бременоста.

Покрај менијата за исхрана, програмата содржи и одговори на следните прашања:

 • Како треба да изгледа исхраната на една трудница?

 • Колку килограми треба да покачите при нормална бременост?

 • Што треба да избегнувате во текот на бременоста?

 • Дали исхраната на мајката навистина влијае врз здравствената состојба на бебето, т.е. кои се краткорочните и долгорочните ефекти од исхраната при бременост, врз здравјето на детето?

 • Митови и факти за забранета храна при бременост?

 • Како да се справите со утринската мачнина?

 • Колку калории и порции од секоја група на храна, треба да внесувате при бременост?

 • Најважни нутриенти при бременоста, и во која храна можете да ги најдете?

 • Суплементи во текот на бременоста?

 • Со програмата добивате и две консултации кои што може да се искористат во период од 1 месец.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.